Nejčastější otázky

Z Epesní Wikipedia
Přejít na: navigace, hledání

Naleznete zde seznam odpovědí na nejčastější otázky:

Otázky Odpovědi
Jak zruším quest? příkazem /quests quit (pozor musí tam být to "s")
Jak si vydělám peníze? všechny možnosti jak vydělat máte sepsány v příkazu /ekonomika
Jak se přidám ke klanu Gorlands/Rebels? Musíte splnit quest u náboráře klanu, toho najdete na spawnu ve velké dřevěné stavbě (/spawn a rovně)
Jak se stanu vampírem? zakoupením krve prvních vampíru v /shop, nebo splněním vapířích questu (nakazit spoluhráče již nejde)
Kde a co je svět Chiméra? Chiméra je PVP svět, ve kterém budují svá sídla frakce, pokud nemáte frakci nemůžete tam stavět. Nachází se tam většina dungeonu...
Kde najdu Spectru? Co to vlastně je? Jedná se rovněž o PVP svět, kde ovšem žijí draci. Do Spectry se dostanou pouze zkušenější hráči, kteří už splnili Lotharův či Lorkanův quest. Kde se nachází se dozvíte při plnění questu. Teleport do Spectry si také můžete zakoupit v /shop zaplacením PP, nebo u obchodníka na spawnu za Azurové orby získané hlasováním.
Kde najdu radnici? Radnice se vždy stavěly uprostřed města, zde ji naléznete když půjdete takto: /spawn po schodech dolů a uprostřed náměstí doprava. Je označena symbolem domečku.
Kde najdu kostel/hřbitov? Kostel najdete když půjdete na /spawn po schodech dolů a hned první odbočka doleva tam najdete kostel, a hřbitovní bránu hned napravo od kostela.
Kde najdu univerzitu? /spawn a hned pod vámi, stačí sejít po schodech dolů a odbočit doprava, vchod naleznete mezi eventovou bránou a schody.
Jaké zde jsou města? Použitím příkazu /mesta se vám zobrazí jejich seznam.
Můžu se teleportovat do města? Jistě, ale poprvé si tam musíte dojít, v každém městě naleznete warp v hospodě, ten aktivujete kliknutím na cedulku. Příště až budete potřebovat jít do tohoto města, stačí napsat např. /warp Tortuga
Čím udělám residenci? Pomocí obyčejné kosti (nemusíte používat pouze residenční kost)
Jak otevřu hlavní shop Epesu? Jednoduše příkazem /shop
Kde najdu seznam obchodů na serveru? Pomocí příkazu /shops, to je seznam obchodů od různých hráčů.
Našel jsem obsidian, ale nejde vykopat 0.0 Je to tím že Obsidián můžete vykopat jedině diamantovým Krumpáčem.
Nejde mi mód Nejspíše jsi provedl špatně instalaci nebo verze modu nesouhlasí s tvojí verzí minecraftu.
Proč nemohu pistonem posunout glowstone? Bohužel tata funkce je vypnuta z důvodu ochrany před různými druhy glitchů.(podvádění)
Co znamená "made by Ojlec"? Tento text je napsán na některých lokacích a znamená to, že je tato lokace nebo některá z jejích částí postavena hráčem Ojlecem.
Kdo je to Ojlec? Ojlec je dnes spíše legendou Epesu. Býval to pracovitý admin, který se stal také uznávaným stavitelem parkourů. Nyní s námi bohužel již nehraje.
Zdroj Zdrojem některých rad je http://ceskyminecraft.blogspot.cz/
Kde je obchodní zona? /spawn, po schodech dolů, doprava kolem větrovské univerzity, do takového tunelu, přes most a doprava. Obchodní zona je označená váhama.
Jak se dostanu do přírody? Jdi na /spawn, otoč se směrem vlevo a jdi do domu, který je před tebou. Nalezneš tam portál do přírody.