Vampír & Vlkodlak

Ve světě Epesu neběhají jen obyčejní hráči. Některým hráčům v těle koluje vampíří, nebo dokonce i vlkodlačí krev!

Vampirismus

Ti, kteří podlehnou tomuto prokletí se stávají nemrtvými a jejich srdce přestane bít. Touha po krvi jim často dokáže zatemnit úsudek

Základní příkazy skillu:

  • /vampirismus – zobrazí detailní informace o skillu

Bloodlust (aktivní skill)

  • Vražedný buff, který vampíra rozběstí do nepříčetnosti a mnohonásobně mu zrychlí reflexy a jeho sílu.

Vystrašení (aktivní skill)

  • Pokud má vampír v okamžiku použití zaměřeného nepřítele, vyděsí ho k smrti a způsobí mu slepotu a slabost na několik sekund

Nehmotná forma (aktivní skill)

  • Na pár sekund se znehmotníš a nebudeš viditelný pro ostatní hráče.

Jak se stát vampírem?

 1. Plněním questů – nutné je dokončit linku lovců vampírů v horském průsmyku (lvl 40) a splnit úkol.
 2. Lahvička vampírů – lahvička z /shop (250PP), nebo diamantové truhly, která vás okamžitě promění ve vampíra
 3. Lahvička prvních vampírů – lahvička z /shop (850PP), která vás okamžitě promění ve vampíra a zaručí, že nikdy nepřijdete o svůj EPMMO vampiristický level (ani když se z vampirismu vyléčíte)

Jak se vyléčit z vampirismu?

 1. Lahvička lék – lahvička z /shop, nebo diamantové truhly, která vás okamžitě vyléčí a odebere EPMMO vampiristický level (pokud vám nekoluje v žilách krev prvních vampírů)

Co se stane až se stanu vampírem?

Jakmile se proměníte ve vampíra, tak se vám automaticky spustí quest “Touha po krvi”, který naleznete v /quest. První vaše kroky budou opatrné, bude vás spalovat slunce a na svých schopnostech budete muset pracovat.

Jak získám vyšší level vampirismu a stanu se silnějším?

Jak se dozvíte v questu “Touha po krvi” budete se stávat silnějším, pokud porazíte fanatického lovce vampírů (na serveru jsou 3 a objevují se v kryptách každé 3 hodiny), tak získáte 1 level k vašemu vampirismu. Maximální level vampíra je 10 a informace k levelování naleznete ve hře pod příkazem /vampirismus. Můžete získat maximálně 1 level / 24 hodin. Takže pokud budete mít štěstí a budete dostatečně silní, můžete se stát plnohodnotným vampírem do “10” dnů.

Jaké výhody jako vampír budu mít?

Výhody vampíra jsou jeho schopnosti, které dokáží zvrátit nejeden průběh bitvy. Také vaše rychlost se pernamentně zvýší.

Jaké nevýhody jako vampír budu mít?

Nejzásadnější nevýhodou je, že budete hořet na slunci a nebudete moci jíst klasické jídlo. Vše co vám bude dodávat energii budou živí tvorové, které budete muset zraňovat.

Může se ti stát, že tě jako vampíra vypátrají lovci vampírů i u tebe doma, nebo v miningu! Proto se měj na pozoru!


Lynkatropie

O vlkodlacích se špitá po celém světě Epesu, prý jsou to divoká stvoření z bájí a mnozí v jejich existenci nevěří, jiní zase tvrdí, že žijí v temném lese, jini že se shrocují poblíž Camelotu a chystají se ho napadnout. Po dlouhé roky se o vlkodlacích nevědělo až do dnes, kdy se opět vrátili do světa Epesu! Staňte se i vy strašlivým vlkodlakem jenž se za svitu měsíce dokáže proměnit ve strašlivé monstrum, které si poradí nejen s vampíry a jehož slabinou je stříbro!

Tento skill jsme připravovali velmi dlouho a vytvořili si vlastní systém, který vám nabízí dva druhy vlkodlaků – šedého a bílého!

Základní příkazy:

 • /vlkodlak – informace o skillu lykantropie
 • /w p – proměna ve vlkodlaka (od levelu 0)
 • /w s – Strach
 • /w k – pach krve 

 

Jak se stát vlkodlakem?

  • Vlkodlakem se můžete stát, pokud splníte hlavní questovou linku Lesů (Lesy I, Lesy II atd.), kde vás za odměnu mohou šedí vlkodlaci proměnit, nebo zakoupením speciálních kamenů z /shop, které vás promění okamžitě.

Jaký je rozdíl mezi šedým a bílým vlkodlakem

  • Podle legend existují jen šedí vlkodlaci a bílí jsou pouze z bájí. Kromě legendárního vzhledu, má bílý vlkodlak tu výhodu, že pokud se rozhodne stát se vampírem, nebo obyčejným člověkem jeho levely vlkodlaka nikdy nezmizí, a může se opět ve vlkodlaka proměnit a nemusí znovu pracně levelovat své schopnosti vlkodlaka.

Jak se můžu vyléčit?

  • Vlkodlačí kletbu lze vyléčit pouze lahvičkou z /shop, která je určena pouze na vlkodlaky. Proto pečlivě vybírejte, aby jste nekoupili lahvičku na léčbu vampirismu, neboť ta by nefungovala!

Jak levelovat vlkodlaka?

  • Vlkodlačí schopnosti lze levelovat na měsíčním oltáři za pomoci bodů očištění. Mesíční oltáře jsou ve hře prozatím dva. Jeden je v podzemí ve vlkodlačí vesnici v temném lese a druhý v chrámu bohyně Themy v lese Arthurius. Body očištění lze získávat pokud budete porážet příšery v temném lese (Divoké stromy, bludičky, vampíry, vampíra Wraatha), nebo bojem s divokými hnědými vlkodlaky, kteří se kdysi vzepřeli proti samotné bohyni Themě, která je jejich patronkou. Levelování však není jistá záležitost a může se vám stát, že vaše body očistění bohyně Thema odmítne a level nedostanete, v takovém případě musíte získat další body očištění a zkusit přízeň bohyně příště! Lze získat pouze 1 level lykantropie / 24 hodin.

Může se vlkodlak proměňovat i ve dne?

  • Ano, může, ale jeho schopnosti jsou slabé. Pokud se však promění v noci, stane se z něj postrach všech živých i neživých bytostí!