RPG XP z rybaření

#1
Zdravíčko.
Po tom, co jsem si povídal chvilku s lidmi na serveru, že rybaření je dost důležitý prvek, jsme došli k názoru, že dokud jej nemáte nagrindované na vysokém levelu, tak se skoro neoplatí a je dost demotivující ho používat, zvlášť pro ty, co teprve začínají.
Proto jsem si říkal, že by bylo fajn, kdyby rybaření nabízelo alespoň nějaký malinký bonus už od začátku.

Co kdyby za rybaření byly RPG XP? Nemusí to být závratná částka, to by potom úkoly a dungeony ztratily smysl. Muselo by se promyslet vyvážení, ale myslím, že kdyby byla třeba na každém výlovu šance 50% na získání 1 RPG XP, tak by to už stálo docela za to. Plus by případně mohla být malá procentuální šance na drop většího počtu XP, která by se zvyšovala s levelem (třeba na 1. lvlu jen 0,1% šance na +10RPG XP, na 10. lvlu potom 1% a tak dále).

(Jen si teď tak říkám, že lidi, co by ho měli na lvl 100 a výš by měli v podstatě šanci na ten větší balík XP skoro jistou... ale ti zase obvykle potřebují více RPG XP na level up.)

Díky za váš čas a případné návrhy, diskuse atd...

Re: RPG XP z rybaření

#4
Som pro ale RPG z rybarenia mozes ziskat aj teraz a to tak ze budes rybarit na sigride. Po asi 5 minutach sa ti spawne rack a ked ho zabijes ziskas 100 RPG. Lenze co som tak zistil tak to funguje asi iba v sigride. Cize bolo by lepsie keby to bolo všade.

Re: RPG XP z rybaření

#5
Craksyy píše:
11 čer 2019 08:07
Som pro ale RPG z rybarenia mozes ziskat aj teraz a to tak ze budes rybarit na sigride. Po asi 5 minutach sa ti spawne rack a ked ho zabijes ziskas 100 RPG. Lenze co som tak zistil tak to funguje asi iba v sigride. Cize bolo by lepsie keby to bolo všade.
A má to každý level nebo je to třeba od 60. úrovně rybaření? To je tady důležité... jde o to, že dokud se nenaleveluješ na určitou úroveň rybaření, tak z toho nic nemáš, což menším hráčům nepomůže. Na to, abys dostával normálně XP, potřebuješ 40. lvl, abys lovil utopence... A hromadě lidí se to nechce expit. Já teď rybaření tryhardím, takže s tím problém mít nebudu, stejně nemám teď co jiného dělat :D ale jinak je to víceméně do 40. úrovně docela slabota.

EDIT: zkoušel jsem, co Craksyy napsal, a je to docela fajn, jen šance na spawn je naprosto náhodná a rybaření by se ti na expení moc neoplatilo. padl mi třeba po 3 náhozech, ale jindy třeba po 30.

Re: RPG XP z rybaření

#9
Tu som nejak tak trošku proti :D
Bežný hráč, ktorý sa venuje každej časti epes serveru (questy, boss, dungeony, EPMMO, obchody,...) tak zbiera súčastne všetky skilly, lvly, RPG XP.
Ako si to tak všímam, tak takýto bežný hráč nazbiera skôr RPG level na maximum ako rybársky skill na lvl 100. Čiže RPG už má naplno ale ešte stále skilluje rybarenie. Takže pridávať do daného skillu nejaké ďalšie odmeny do RPG ak už ho máš dávno naplno nemá zmysel.
Darkry píše:
10 čer 2019 12:34
(Jen si teď tak říkám, že lidi, co by ho měli na lvl 100 a výš by měli v podstatě šanci na ten větší balík XP skoro jistou... ale ti zase obvykle potřebují více RPG XP na level up.)
Tí hráči, ktorí majú level 100 už majú RPG dávno na max.levely
cron