Re: List shopů

#32
Však ti to taky nevyčítám. Pokud to tak vyznělo promiň @nejmenovaný jen jsem tím myslel, že pokud by ten obchod proběhl a ten shop měl teď třeba 250 liku a najednou by to zmizelo kvůli tomuto návrhu, přišel bych prakticky o 500k.

Na E2 to bylo prakticky několik let udělané tak, že obchody byly zapsány podle toho jak je kdo zaregistroval. Na E3 už to je upravené pomoci liků. To je podle mého až dostačující.

Re: List shopů

#33
Já bych jenom rád připomněl, že většina z vás řeší pouze vrchní pozice žebříčku, podpoření přirozené soutěživosti a motivaci k aktivitě a zlepšování je první zamýšlený účel tohoto opatření, ale druhý účel byl odstranit neaktivní obchody a uržovat žebříček aktuální. Ještě bych se rád vyjádřil k argumentům typu "Já jsem tady déle, tím pádem mám lepší pozici než začátečník (tak to chodí i v reálném životě...)". Zaprvé se jedná o diskriminaci, zkušenosti, které získáte tím, že zde budete "déle" využijete ke zlepšení svých služeb a tím pádem podpoříte svou pozici, takže výhodu oproti těm "nováčkům" mít budete, pokud s nimi správně naložíte. Zadruhé když už se bavíme o reálném životě, tak v reálném životě máte objektivní a aktuální srovnání a žebříčky od věci jako je heureka po sofistikovanější věci jako je např. https://podnikatelroku.cz/, použiji ho jako demostační příklad (Žádný lepší žebříček nediskriminuje ostatní na základě, doby jakou jsou na trhu). Podnikatel roku se vyhodnocuje káždý rok (bystřejší poznali z názvu:) ), tzn. že nebere žádné ohledy do minulosti a tím dává stejnou šanci všem, protože takhle nastavený systém vyhodnocuje pouze kvalitu služeb, nikoliv jméno, nebo dokonce "zavedenost". Nakonec jen dodám, že obchodníci udělají vše proto aby se systém nezměnil, protože pak se museli o obchod mnohem více starat.

Re: List shopů

#34
lopo1 píše:
21 srp 2019 21:23
Nakonec jen dodám, že obchodníci udělají vše proto aby se systém nezměnil, protože pak se museli o obchod mnohem více starat.
Upřímně, ten nápad vznikl u mě, ale nechal jsem ho napsat Pavla, protože mi přišlo lepší, aby to publikoval někdo, kdo nevlastní žádný shop.

V aktuální chvíli vlastním shop, který obsazuje 3. příčku v /Res shop list a jsem plně pro tento návrh. Jak psal Psovin -
Psovin píše: Seznam shopů, by se neměl stát památníkem kdysi významných obchodů, ale spíše přehledem aktuálně oblíbených míst k nakupování.


Tenhle list by prostě neměl primárně sloužit majitelům obchodů k propagaci, ale běžným hráčům k orientaci.
S tímhle plně souhlasím a je to podstata návrhu.

Re: List shopů

#35
Jack_Ounes píše:
21 srp 2019 21:52
lopo1 píše:
21 srp 2019 21:23
Nakonec jen dodám, že obchodníci udělají vše proto aby se systém nezměnil, protože pak se museli o obchod mnohem více starat.
Upřímně, ten nápad vznikl u mě, ale nechal jsem ho napsat Pavla, protože mi přišlo lepší, aby to publikoval někdo, kdo nevlastní žádný shop.

V aktuální chvíli vlastním shop, který obsazuje 3. příčku v /Res shop list a jsem plně pro tento návrh. Jak psal Psovin -
Psovin píše: Seznam shopů, by se neměl stát památníkem kdysi významných obchodů, ale spíše přehledem aktuálně oblíbených míst k nakupování.


Tenhle list by prostě neměl primárně sloužit majitelům obchodů k propagaci, ale běžným hráčům k orientaci.
S tímhle plně souhlasím a je to podstata návrhu.
Souhlas

Re: List shopů

#36
Osobne som proti resetovaniu likov.
Na servery už bolo cca 14-15 tisíc hráčov. Prvý shop v zozname má niečo cez 300 likov. Takže je to veľmi malá pomerná časť hráčov na to, aby nejaký iných shop nebol schopný nazbierať toľko likov a tým ho predbehnúť. A aj keď ich premažeme, tak za mesiac bude poradie tých prvých podobné.

Problém ale vidím v obchodoch, ktoré nie sú aktívne. Toto sme sa začiatkom leta snažili poriešiť, ale narazili sme na problém vlastníkov: "Ale veď to v pravidlách nie je". Takže oni si myslia, že stačí tam mať jednu chestku s coblom na predaj a hneď je z toho shop.

Určite v najbližších mesiacoch sa ten zoznam bude riešiť. A bude sa riešiť tvrdšie ako doteraz. Zavedieme nejaké "objektívne" pravidlá o ktorých budú vedieť aj hráči a ak sa nedodržia, tak sa obchod zo zoznamu vymaže.

Krtko_SVK

Re: List shopů

#37
Nemyslím si že bude poradie také isté po čase ... nikdy nevieš napr. poviem ti že niekedy FreshShop mal okolo 215 likov .... viac ako trištvrte ľudí dalo like a o mesiac na to prestalo hrať .... čiže keby bol ešte freshshop v liste tak by som dostal možno len štvrtinu hlasov ak nie menej :) Napriek tomu súhlasím že je nutné tie obchody preriediť ...
cron