Souhlasím s vytvořením nového pravidla

Ano
Celkem hlasů: 24 (49%)
Ne
Celkem hlasů: 25 (51%)
Celkem hlasů: 49

Nové pravidlo - vracení vyhozených předmětů

#1
Dobrý večer, níže bych vám chtěl prezentovat svůj osobní návrh. Nejedná se tedy o návrh AT. Takže i pokud budou vaše souhlasné, nemusí to znamenat jeho zavedení.

Pravidlo by přikazovalo vrátit předmět, který vyhodil jiný hráč a poté se jej neúspěšně pokusil sebrat, aneb všichni víme, o co jde :)

Nějaké doplňující informace:
1. Proč zavést takové pravidlo?
Myslím si, že odpovědí může být několik. Ubude zklamaných i obšťastněných hráčů. Normální člověk by předmět vrátil. Bohužel některé situace z minulosti "nutí" i ty jinak normální předmět nevracet. Vzhledem k tomu, že předmět může být vyhozen i bez přímé chyby hráče - tzn. bugem, nejedná se tedy vždy o chybu a neschopnost hráče. Pravidlo by samozřejmě platilo na všechny situace - tj. Omylem jsem něco vyhodil, chci to jít sebrat, ale sebere to někdo jiný. Nikoliv však, že vyhodím sekeru a budu 2 minuty čekat, než ji někdo sebere a honem s ním na forum. Pravidlo také nemá sloužit jako nástroj k odstraňování nepohodlných nepřátel. K potrestání hráče bych přistupoval až ve chvíli, kdy bude i po zprávě od člena AT odmítat předmět vydat.

2. Co bude s těmi, kteří o předměty v minulosti přišli?
Nic. Jen o ně nepřijdou v budoucnu.

3. Takové pravidlo tu mělo být už od začátku.
Ano, mělo. Jsem si vědom toho, že někteří z vás přišli o velmi cenné předměty. Ale lepší pozdě, než-li vůbec.

4. Bude se pravidlo vztahovat i na aktuální případy vyhození předmětů?
Pravidlo nabude platnosti dnem, kdy bude vyhlášeno na webu serveru. To ovšem neznamená, že v aktuálních kauzách nemůže být rozhodnuto ve prospěch poškozeného.

Budu rád za každý slušný názor
Díky, klimki :)

Re: Nové pravidlo - vracení vyhozených předmětů

#2
Já bych spíš přidal ochranu, jakou jsem viděl na jiném serveru. Musel jsi s itemem kliknout mimo inv 2x/3x, aby jsi ho vyhodil, jinak se ti vždy vrátil zpátky do invu. A musím říct, že jsem potom nikdy nic nevyhodil. Samozdřejmě by ta ochrana mohla být jen na vzácné itemy, které mají třeba popisky legendární, epické, vzácné, sběratelské a pod.

Re: Nové pravidlo - vracení vyhozených předmětů

#3
To pravidlo se mi více hodí na půjčování itemu mezi hráči, tam dokážeme opravdu prokázat dohodu z logu, ale jak budeme posuzovat, jestli hráč nehodil po druhém hráči item schválně, jestli item ležel dlouho a schválně. Ale dejme tomu, že je to řešitelé, akorát to, že bychom trestal až někdo napíše AT, tak pokud bude takové pravidlo a dotyčný nebude jednat hned až k tomu bude muset být povolany AT, tak by asi nějaký trest dostat mohl.
Další otázka je, např. někde je nějaký boj a hráč 1 vyhodí zbraň a veme ji hráč 2, ten mu ji chce vrátit ale ne hned, aby získal výhodu v dané situaci, např. Wb, jaký bude postup zde? Protože hráč 2 mu ten item vrátí, ale proč by se znevyhodnoval kvůli chybě hráče 1? (za mě ať mu ji klidně vrátí později, ale aby to někteří nezačali zneužívat a schválně vzdalovat dobu vráceni, což snad nastávat nebude)

Re: Nové pravidlo - vracení vyhozených předmětů

#5
phiwings99 píše:
12 led 2020 00:02
Já bych spíš přidal ochranu, jakou jsem viděl na jiném serveru. Musel jsi s itemem kliknout mimo inv 2x/3x, aby jsi ho vyhodil, jinak se ti vždy vrátil zpátky do invu. A musím říct, že jsem potom nikdy nic nevyhodil. Samozdřejmě by ta ochrana mohla být jen na vzácné itemy, které mají třeba popisky legendární, epické, vzácné, sběratelské a pod.
Podle mého by se touto ochranou daly minimálně mazat itemy a v horším případě duplikovat nebo bugovat. Ale nápad dobrý ale na co dělat něco takového když to jde omezit napsáním jednou nebo dvěmi větami do pravidel.

Re: Nové pravidlo - vracení vyhozených předmětů

#6
TheDarkLord173 píše:
12 led 2020 08:26
phiwings99 píše:
12 led 2020 00:02
Já bych spíš přidal ochranu, jakou jsem viděl na jiném serveru. Musel jsi s itemem kliknout mimo inv 2x/3x, aby jsi ho vyhodil, jinak se ti vždy vrátil zpátky do invu. A musím říct, že jsem potom nikdy nic nevyhodil. Samozdřejmě by ta ochrana mohla být jen na vzácné itemy, které mají třeba popisky legendární, epické, vzácné, sběratelské a pod.
Podle mého by se touto ochranou daly minimálně mazat itemy a v horším případě duplikovat nebo bugovat. Ale nápad dobrý ale na co dělat něco takového když to jde omezit napsáním jednou nebo dvěmi větami do pravidel.
Já jsem s touto ochranou nikdy problém neměl a fungovala výborně. A jak píše plejmen. To pravidlo by bylo hezké, ale dalo by se u toho tolik slovíčkařit, že nevím, jestli to je realizovatelné.

Re: Nové pravidlo - vracení vyhozených předmětů

#7
TheDarkLord173 píše:
phiwings99 píše:
12 led 2020 00:02
Já bych spíš přidal ochranu, jakou jsem viděl na jiném serveru. Musel jsi s itemem kliknout mimo inv 2x/3x, aby jsi ho vyhodil, jinak se ti vždy vrátil zpátky do invu. A musím říct, že jsem potom nikdy nic nevyhodil. Samozdřejmě by ta ochrana mohla být jen na vzácné itemy, které mají třeba popisky legendární, epické, vzácné, sběratelské a pod.
Podle mého by se touto ochranou daly minimálně mazat itemy a v horším případě duplikovat nebo bugovat. Ale nápad dobrý ale na co dělat něco takového když to jde omezit napsáním jednou nebo dvěmi větami do pravidel.
Radši ochranu než pravidlo. Byl bych pro, ale je to blbost, to pravidlo je v 90% téměř neřešitelné, protože hráč nemá důkazy.
cron