Vesničané a mobové

#1
Ahoj,
mám pár návrhů.

Všiml jsem si, že není možné mezi sebou množit vesničany (ve stavebním světě). Tito mobové totiž nemohou ve stavebním světě sbírat věci ze země. Kdyby mohli vzít ze země pšenici, bylo by možné je rozmnožit. Tuším, že je tam zakázaný nějaký flag ještě ze začátků serveru, kdy se ve stavebním světě spawnovala i monstra. Teď už je tam obtížnost Peaceful, žádní potencální "zloději" itemů tam nemohou - zombie, pigman. Vůbec teď nemyslím na nic o obchodování s nimi. Bylo by možné povolit vlajku, aby mobové mohli zvedat itemy ze země?

Zaznamenal jsem snížený spawn klasických mobů (skeleton, enderman, zombie) ve světe Mining. Na jednu stranu chápu, že je nutné zajistit plynulý chod serveru, na druhou stranu si myslím, že mírné navýšení spawnratu klasických mobů by neuškodilo, slimeball je možné vyvažovat zlatem a i další předměty je těžké získat. Chápu, zvýšení spawnování mobů způsobí pokles ceny itemů, které z nich padají, na nich však není postavená celá ekonomika serveru.

Zjistil jsem, že v loďce nelze převážet nic jiného než lidi (dřív šlo, abych loď řídil a bylo v ní i zvíře, ted zvíře nenastoupí). Pravidla ohledně loděk se v poslední době měnila a nešťastně nelze používat loď na přepravu zvířat, nešlo by s tím něco udělat? U tohoto návrhu chápu, že zamezení bugování je přednější než nějaké legrační loďky.

Snad moje nápady mají alespoň trochu smysl. Těším se na vaše názory a případnou realizaci návrhů.
Krásné Vánoce!
Josef58

Jen vás poprosím, snažte se svá případná vyjádření nějak zdůvodnit.

Re: Vesničané a mobové

#2
K čemu potřebuješ rozmnožovat vesničany? Obchodovat s nimi nejde a jiné využití v tom nevidím.

Byl bych určitě pro zvýšení spawnu mobů v miningu.

Loďky jsou celkově citlivější protože se pomocí nich dalo bugovat - ničí se teď na pevnině atd. Zvířata potřebuješ převážet po zemi nebo?
S pozdravem Miner.
Naposledy upravil(a) CzechMinerCZ dne 23 pro 2020 23:08, celkem upraveno 1 x.

Re: Vesničané a mobové

#3
CzechMinerCZ píše:
23 pro 2020 22:59
K čemu potřebuješ rozmnožovat vesničany? Obchodovat s nimi nejde a jiné využití v tom nevidím.

Byl bych určitě pro zvýšení spawnu mobů v miningu.

Loďky jsou celkově citlivější protože se pomocí nich dalo bugovat - ničí se teď na pevnině atd. Zvířata potřebuješ převážet po zemi nebo?
Souhlasím s kolegou minerem a také přeji krásné Vánoce na snížku. S pozdravem TheDarkLord173.

Re: Vesničané a mobové

#5
Josef58 píše:
24 pro 2020 22:13
Zvířata bych chtěl převážet po moři. Vesničany by bylo možné mít jen jako obyvatele vesnice.
Jsou zde vajíčka na spawn těchto mobů, dají se získat zakoupením od hráčů, z dia beden a hlasovacích truhel. V případě, že by sis mohl moba přivést z všech konců světa, by cena těchto vajíček ztratila (už tak malou) cenu.
cron