limit zvířat

#1
Zdravím,
nedávno jsme si postavili farmu na zvířata, už je to rozdělené na chunky a všechno, ale když nějaké 2 zvířata rozmnožím, tak to despawne třeba prase, které je o 2 chunky vedle. Teď bych chtěl říct, že nevím, jestli chápu správně, jak ten systém funguje, ale podle toho, co je na wiki, tak to chápu tak, že když je v jakékoliv oblasti 30*30 (15 bloků do všech směrů) více než 7 zvířat, tak prostě zmizí. Jestli to tak není, tak se omlouvám a budu rád, když mi to někdo vysvětlí. Jinak chci ale podat návrh na upravení tohoto systému, ne úplné zrušení. Bylo by dobré, kdyby to despawnování zvířat fungovalo v rámci každého chunku zvlášť jako na Epesu 2 a maximální počet zvířat hodit na 8 nebo 10 (nebo jakékoliv sudé číslo). Chápu, že každý item, dokonce i jídlo, si musí zachovat nějakou cenu, ale maso teď není snad vůbec v žádném shopu, protože není prakticky žádná kultivovaná cesta, jak ho farmit. Když si někdo chce udělat farmu na zvířata, tak mezi jednotlivými ohradami musí dělat obrovské mezery, a jelikož tu nejsou velikostní limity resek úplně největší, není to úplně ideální.
Budu rád za všechny názory a postřehy, dík.

Re: limit zvířat

#6
Beru! :D Hrozně mě štve, že mi furt mizí ovce! :D Bydlím ve vesnici a vesničani mi omezují počet mobů. Nehchávám si je tam jen kdyby se náhodou rozhodlo, že se povolí obchody s vesničany... :D

Re: limit zvířat

#7
Ten limit tady je proti vytváření právě takových masivních zvířecích farem, aby se server zbytečně nelagoval... Dříve ten limit byl opačný 15 zvířat na 7 bloků, ale jelikož se nám se Snoopem podařilo vytvořit megafarmu na krávy, která celkem lagovala, tak ten limit byl snížen na 7 zvířat na 15 bloků.
Pokud chcete, můžete mít farmy nad/pod sebou, protože se ten limit počítá i nahoru/dolu.

Re: limit zvířat

#8
Lemodile píše: Ten limit tady je proti vytváření právě takových masivních zvířecích farem, aby se server zbytečně nelagoval... Dříve ten limit byl opačný 15 zvířat na 7 bloků, ale jelikož se nám se Snoopem podařilo vytvořit megafarmu na krávy, která celkem lagovala, tak ten limit byl snížen na 7 zvířat na 15 bloků.
Pokud chcete, můžete mít farmy nad/pod sebou, protože se ten limit počítá i nahoru/dolu.
No tak jo, beru, že 15 entit na 7 blocků je na zdejší poměry trochu moc, ale teď je to skoro 5* míň. V tom návrhu jde navíc hlavně o to, aby se ten systém předělal tak (pokud je to možné), aby nebral vzdálenost těch 15 blocků do všech směrů (nevím, jestli to tak je, ale zdá se mi, že jo) a pak tam despawnul všechna zvířata navíc, ale aby to despawnování dělal zvlášť v rámci každého chunku (aby prase v jednom chunku nezabilo ovci o 2 chunky dál). Klidně, ať jsou na ten chunk povolená 4 nebo 6 zvířat, a stejně to bude lepší než teď.

Re: limit zvířat

#9
Chudszy píše:
Lemodile píše: Ten limit tady je proti vytváření právě takových masivních zvířecích farem, aby se server zbytečně nelagoval... Dříve ten limit byl opačný 15 zvířat na 7 bloků, ale jelikož se nám se Snoopem podařilo vytvořit megafarmu na krávy, která celkem lagovala, tak ten limit byl snížen na 7 zvířat na 15 bloků.
Pokud chcete, můžete mít farmy nad/pod sebou, protože se ten limit počítá i nahoru/dolu.
No tak jo, beru, že 15 entit na 7 blocků je na zdejší poměry trochu moc, ale teď je to skoro 5* míň. V tom návrhu jde navíc hlavně o to, aby se ten systém předělal tak (pokud je to možné), aby nebral vzdálenost těch 15 blocků do všech směrů (nevím, jestli to tak je, ale zdá se mi, že jo) a pak tam despawnul všechna zvířata navíc, ale aby to despawnování dělal zvlášť v rámci každého chunku (aby prase v jednom chunku nezabilo ovci o 2 chunky dál). Klidně, ať jsou na ten chunk povolená 4 nebo 6 zvířat, a stejně to bude lepší než teď.
Tento systém mi přijde lepší, protože ty zvířata můžete mít i nad/pod sebou, což by ve verzi navrhované Snekem nešlo.
Na druhou stranu souhlasím se zvýšením/snížením počtu zvířat na sudé číslo.

Re: limit zvířat

#10
Pravdepodobne nepôjde upraviť ten návrch s chankami :/
Sa mi zdá, že v configu sú len 2 parametre: Radius a Zvieratka

Píšete, že ste na suchu s jedlom... Mrkvička a sušienky vám nechutia? :D

Edit:
Napadlo ma, že by sa ten limit dal nastaviť na každé zvieratko samostatne... Ale zas, mohli by ste mať tým pádom na jednom chunku veľmi veľa zvierat :/