Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#1
Zdravím, ako už možno niektorí z vás, Epesákov, vedia, dňa 26. 12. 2019 o 20:27 (v banliste je napísané 19:27, ale ban bol udelený až o hodinu neskôr) som dostal permaban za script autofishu, alebo teda programu, ktorý za teba chytá ryby aj bez tvojej prítomnosti za počítačom. Takto to vyzerá celé jednoduché a jasné, riešenie -> ban, ale ako väčšina vecí, ani toto nie je náhodné, takže by som Vás chcel poprosiť o čas a energiu, aby ste sa na to skúsili pozrieť aj z iného pohľadu, ktorý sa vám pokúsim poskytnúť nižšie.

1. Za čo som bol trestaný?
Ako je už vyššie spomenuté, trest som dostal za využívanie programu - skriptu, ktorý ti pomáha nalevliť epmmo level rybárenia bez sebemenšej námahy, jedine tak hádzanie prutu do vody kvôli odlagovaču.

2. Okolnosti a popis situácie
Behom toho, ako som hral na Epesu, som sa dozvedel, že niektorí hráči využívajú možnosť aufofish scriptu. A tým sa dostávame k mojej situácii. Dňa 20. decembra som prišiel na discord a volal som s jedným hráčom, ktorý mi potom ukázal, kde môžem stiahnuť autofish script. Zaujímalo ma, ako to funguje a tak som sa zo zvedavosti rozhodol to vyskúšať, sám som zi vravel, že keď to 2x skúsim, tak sa nič nestane. Prvýkrat som ho skúsil 23. 12. vo večerných hodinách na asi hodinu. Druhý a posledný krát som ho zapol 25.12 napoludnie na asi polhodinu. Celkovo som nalevlil 6 levelov (od levelu 17 do levelu 23). Daľší deň som vo večerných hodinách dostal permaban.

3. Môj pohľad na vec
Navrhujem zmiernenie trestu z permabanu na warn. Myslím, že v tomto kontexte to nie je až taký veľký priestupok a príde mi neprimerané stratiť tak veľa za takúto menšiu chybu. Išlo mi iba o vyskúšanie daného autofishu v praxi. Nemyslel som to ako porušenie pravidiel. Tobôž som nechcel nejako poškodiť ekononiku servera. Za celú dobu, čo hrám na Epesu (od 2015), som zatiaľ nemal žiadny prečin proti pravidlám, ani nič podobného, a aj preto si myslím, že si zmiernenie zaslúžim.

Ďakujem za prečítanie
Jakub13500


PS: Bol by som rád, keby sa tu vyjadrujú ľudia, ktorí majú čo povedať k téme, a nie tí, ktorí si len chcú do niekoho kopnúť :)

Re: Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#3
Proti, nevidím jediný důvod (i po přečtení žádosti) o jakékoli zmírnění. My bychom měli zmírňovat trest jen protože si nikdy předtím nic neměl a že si to chtěl jen zkusit?
To asi ne, něco si udělal a udělal si to vědomě. Je to tvoje chyba a teď si nes následky. Za mě jednoznačné proti.
(Ještě dodatek, jak píšeš "Myslím, že v tomto kontexte to nie je až taký veľký priestupok a príde mi neprimerané stratiť tak veľa za takúto menšiu chybu", za mě prostě LOL, hlavně že v chatu to xxxxxxxxxxxxxxkrát píše upozornění a už se to několikrát řešilo. Měl sis to rozmyslet, než si to použil, je tvoje věc jak si to použil ať už málo či hodně, stále je to použití)

Re: Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#4
Plejmen píše:
29 pro 2019 15:51
Proti, nevidím jediný důvod (i po přečtení žádosti) o jakékoli zmírnění. My bychom měli zmírňovat trest jen protože si nikdy předtím nic neměl a že si to chtěl jen zkusit?
To asi ne, něco si udělal a udělal si to vědomě. Je to tvoje chyba a teď si nes následky. Za mě jednoznačné proti.
(Ještě dodatek, jak píšeš "Myslím, že v tomto kontexte to nie je až taký veľký priestupok a príde mi neprimerané stratiť tak veľa za takúto menšiu chybu", za mě prostě LOL, hlavně že v chatu to xxxxxxxxxxxxxxkrát píše upozornění a už se to několikrát řešilo. Měl sis to rozmyslet, než si to použil, je tvoje věc jak si to použil ať už málo či hodně, stále je to použití)
Uvedomujem si, že to bola čisto moja chyba a nežiadam o úplné zrušenie trestu. Žiadam iba o ľudské posúdenie situácie podľa toho, ako ju vidím ja a možno aj niektorí iní ľudia, ktorí sa so mnou stotožnia. Na vyriešenie niektorých situácii naozaj nestačí iba striktné dodržovanie pravidiel, aspoň podľa mňa.

Re: Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#5
Dobrý den, nejsem typ lidí, kteří jsou moji přátelé a hned jim dám pro, ale beru to taky podle chování. Za mně Jakub13500 je v pohodě člověk mohu mu důvěřovat. Když ještě hrál na serveru mohl jsem mu půjčovat své věci. Samozřejmě vím že tohle je nepodstatné ale když si to vezmete dost lidí tu autofishovalo a nedostalo ban. Mohl bych tu napsat lidi i z frakce a i z enemy ale nebudu je tu jmenovat. A myslím si že Jakub nemá žádné závažné tresty maximálně jákej mute/kick. Myslím že byste mohli
mu dát tu šanci v blízké době si opět zahrát. A věřím v tomu že takovou hloupost už neudělá. (PRO)

Re: Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#6
PRO- pretože sa priznal a aj to pekne napísal. je to jeho 1. priestupok a aj preto by som mu to odpustil ak by začal zase čo pochybujem pretože táto jedna perma mu docela musela usporiadať veci v hlave. a aspon ja s ním nemám problém že by ma scamol alebo niečo. a to že sme spoluhráči nemá na mna vpliv v tomto príspevku
a nepáči sa mi ten prístup plejmena aj v tomto príspevku aj v iných preto žiadam niekoho z AT aby sa pozrel na tento prípada. a áno nemal to použiť mal si to rozmyslieť ale kazdý robíme chyby preto by som mu trest znížil.

Re: Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#7
Srnka píše:ale když si to vezmete dost lidí tu autofishovalo a nedostalo ban. Mohl bych tu napsat lidi i z frakce a i z enemy ale nebudu je tu jmenovat.
Jedna věc je to "vědět" a druhá věc je na to mít důkazy a potom to prokázat.
Srnka píše:Myslím že byste mohli
mu dát tu šanci v blízké době si opět zahrát.
Ano, má šanci si v blízké době zahrát, ale asi si nepochopil, že on žádá o zrušení trestu a dání pouze warnu = mohl by hrát.
TheWhite píše:PRO- pretože sa priznal a aj to pekne napísal.
Tak přiznal se až dostal ban, to moc váhy nebere, i kdyby se nepřiznal, tak by ban měl.
ak by začal zase čo pochybujem pretože táto jedna perma mu docela musela usporiadať veci v hlave
Ty 2 dny byli určitě velice poučné.
a nepáči sa mi ten prístup plejmena aj v tomto príspevku aj v iných preto žiadam niekoho z AT aby sa pozre
Jestli se ti nelíbí pravda, tak je mi to líto, já vyjadřuji svůj názor, jako to děláte i vy, nerozhoduji o tom, zda tato žádost bude nebo nebude povolená (Jen tak btw, také se mi nelíbí některých přístup a přesto mají "právo" se vyjádřit (když už to není přes čáru)

Jinak rád bych zase připoměl to, co připomínám pořád, nemůžeme rozlišovat závažnost použití hacku / scriptu apd. Nebudu po xté vysvětlovat proč, jak vám to nejdojde, je mi líto. A po xté
Plejmen píše:Ban jsem dostal za to že jsem si vyletěl abych dostavel střechu svyho domu, nepoškodil jsem server ani nikoho dalšího. Přesto má dotyčný Ban za hacky a tak je s ním i nakladano. Nevidím důvod, aby to i tady bylo jinak.

Re: Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#8
Pro, upřímně mi to jako takový přečin nepřijde. (pokud to chtěl pouze vyzkoušet, i když o tom celkem pochybuji :) )
TheDarkLord173 píše: podle mého by jsi to zneužíval nadále kdyby si ten ban nedostal.
To je pouze domněnka. ;)

Re: Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#9
Jakub13500 píše: 3. Môj pohľad na vec
Navrhujem zmiernenie trestu z permabanu na warn. Myslím, že v tomto kontexte to nie je až taký veľký priestupok a príde mi neprimerané stratiť tak veľa za takúto menšiu chybu.
Menší chybu? Scripty mi přijdou jako jedna z nejhorších chyb, které se hráč na serveru může dopustit. Máš třeba pravdu v tom, že jsi neměl tolik příležitostí to využít, ale opravdu nemůžeme posuzovat (není to ani možné) kolik toho kdo na rybařil pomocí autofishe. Mnoho hráčů může klidně pak tvrdit "Mám level 200 rybaření, ale použil jsem autofish na poslední 3 levely"
Srnka píše: Samozřejmě vím že tohle je nepodstatné ale když si to vezmete dost lidí tu autofishovalo a nedostalo ban. Mohl bych tu napsat lidi i z frakce a i z enemy ale nebudu je tu jmenovat.
"Pokud uživatel ví o skutečnosti, že jiný hráč porušuje pravidla, je povinen tuto věc neprodleně ohlásit Admin Teamu. V případě neohlášení se sám podílí na porušování pravidel a tím také i poškozování serveru." Citace pravidel serveru.


Myslím si, že jakékoliv snižování trestu asi nebude možné. Na Epesu už se za těch mnoho let vystřídaly mraky případů, kdy hráči použili nějaké "vychytávky" třeba jen na stavbu střechy a jakékoliv snížení trestu neproběhlo. Varování na používání scriptů a všech podobných věcí probíhalo každý den v chatu už hodně, hodně dlouho..
Je mi líto..

Re: Žiadosť o zmiernenie trestu - Jakub13500

#10
Dobrý den, nemam důkazy o dodání kdo autofishoval. Takhle možná jsem to špatně napsal. Spíš si to myslím že autofishujou když jsou celý den někteří na warp rybárna.

EDIT : Ale třeba mohou tu hru hrát i legit o tom nepochybuju.
cron