Vyzívám Airaxe o vrácení itemů

#1
1) Tuan_v2
2) X
3) 2019-2021
4) Odcizení itemu, konkrétně tedy "Úsvit vládců"
5) Nespolupráce, Nespolupráce 2

Zdravím,

. spousta lidí si mě nepamatuje, neboť jsem hrál prvně a naposledy aktivně v roce 2019. Rád bych se tedy stručně představil, jmenuji se Tuan a hrál jsem, jak jsem již zmínil, v roce 2019 (ve frakci WarChiefs). Jsem první člověk, který byl potrestán za trading Epes itemů za peníze/virtuální naturálie. Vše začalo tím, že jsem, koupil Hierku, temný armor (jak přidává HP) a úsvit , od hráče jménem phiwings99, negjo a EmberIsolte. Koupil jsem to buď ve formě převodu, nebo za VIP na jiný herní portál. Částky, nebo způsoby si přesně již nepamatuji, přeci jen to jsou už 2 roky. Hierku, armor a věci okolo zde nechci řešit, protože to není účel. Jelikož jsem byl první případ, tak jsme se dohodli s Epesem, že mi itemy zůstanou i po unbanu.

. Chtěl bych zde řešit můj meč Úsvit vládců, jelikož jsem ho po mém skončení půjčil NesTriXovi, Rodymu a TheDarkness-ovi. Hráč Airax dostával k půjčení, od jednoho z již zmíněných 3 hráčů v předchozím souvětí (nevím přesně, nechci jmenovat konkrétně), Úsvit. Airax přestal hrát a měl furt u sebe řešený meč. Jelikož TheDarkness a Rody přestali hrát, tak to neřešili/zapomněli řešit/jakákoliv jejich výmluva. NesTriX to taktéž nehlídal, protože měl vlastní, takže mu to nejspíše vypadlo z hlavy (hádám). NesTriX se poté odstěhoval a odešel do jiné frakce. Rody a TheDarkness začli znova hrát a všimli si, že Úsvit není v jejich "vlastnictví". Kontaktovali Airaxe, zda-li ho má, ten byl na Epesu stále neaktivní a ani neodpovídal. V tu chvíli to nemělo řešení, TheDarkness odešel do jiné frakce za NesTriXem. Rody přestal hrát, přičemž šel na pozici Designera a přitom už ten Úsvit neřešil. TheDarkness a NesTriX už to chtěli řešit, tak kontaktovali AT. Řešilo se to a došlo se k závěru, že to ten Airax fakt má. Vzhledem k tomu, že mu ten Úsvit nejspíše půjčil jako poslední Rody, tak měl Rody v tomto poslední slovo - nechtěl to řešit a Úsvit zůstal u Airaxe bez vyřešené situace.

. Nyní má Úsvit GonkManSVK "ve svém vlastnictví". Já bych rád tento meč zpátky, i když bohužel nemám žádné přesné důkazy o tom, že jsem komukoliv meč vypůjčil. Dostalo se ke mně, že se i obecně mezi komunitou/hráči ví, že ten meč pochází z mého inventáře.

. Rád bych vyzval hráče, od kterého jsem daný meč koupil, aby se vyjádřil k dané situaci, ať už pozitivně, či negativně. Chtěl bych tuto situaci vyjasnit/vyřešit co nejklidněji, tak poprosím všechny budoucí komentátory, aby se krotili.

Díky za přečtení, doufám, že se to vyřeší v pohodě,

Tuan

edit1: typo
edit2: Chtěl bych ještě dodat, že uzavřená věc by to byla, kdyby se vyjádřili/vyřešili všichni účastníci v dané situaci, což já, jako majitel, to řeším až teď
edit3: screen1, screen2
Naposledy upravil(a) Tuan dne 21 pro 2021 01:10, celkem upraveno 3 x.

Re: Vyzývám Airaxe o vrácení itemů

#2
Můžu se zaručit za to, že vlastník "mého" úsvitu byl Tuan. I když se dostal do rukou někoho jiného, nevyvrací to ten fakt, že náleží jemu a měl by ho dostat zpět. Tudíž pokud není někde důkaz o tom, že Tuan přenechává ten meč Airaxovi, nevidím důvod, proč by ten úsvit měl mít někdo jiný než on.
Nelíbí se mi, jak se někteří hráči snaží vykroutit z takových situací, aby si mohli přilepšit na účet někoho druhého. Jsem pro navrácení.

Re: Vyzývám Airaxe o vrácení itemů

#3
EmberIsolte píše:
21 pro 2021 00:59
Můžu se zaručit za to, že vlastník "mého" úsvitu byl Tuan. I když se dostal do rukou někoho jiného, nevyvrací to ten fakt, že náleží jemu a měl by ho dostat zpět. Tudíž pokud není někde důkaz o tom, že Tuan přenechává ten meč Airaxovi, nevidím důvod, proč by ten úsvit měl mít někdo jiný než on.
Nelíbí se mi, jak se někteří hráči snaží vykroutit z takových situací, aby si mohli přilepšit na účet někoho druhého. Jsem pro navrácení.
Celý posun meče by měl vypadat asi takto:

Tuan -> (pujceni pres rodyho se "smlouvou" - https://www.imgup.cz/image/kCdM) nes -> (pujceni itemu bez smlouvy) airax -> (vypujceni itemu na smlouvu) gonk

Asi tak.. jelikož je potvrzené vlastnictví a Airax (jak víme z předchozího pokusu o řešení z mé a nesovy stany) item dostal vypůjčený bez smlouvy, tak by se měl vrátit k původnímu majiteli. Je to celkem dlouhá doba, ale máme tady covered celý příběh o posunu meče po serveru a nebylo s ním obchodováno pouze se půjčoval dál a dál od původního majitele Tuana.

Re: Vyzívám Airaxe o vrácení itemů

#5
TheDarkLord173 píše:
23 pro 2021 20:46
Jelikož si člověk, který porušil pravidla nevidím jediný důvod, proč by členové admin teamu měli hledat tvé 2 roky ztracené itemy. :)

- TheDarkLord173, rcrossCZ
Jestli mě paměť neklame, tak to v té době nebylo oficiálně zakázané pravidly. Já tedy nepočítal s tím, že to bude, lidsky řečeno, takový průser. Tudíž moc nepobírám první argument, ale chápu od čeho vycházíte.

Není to moc ani hledání ztraceného itemu, spíše o to, že item má někdo, kdo by ho neměl úplně míti. Najít kdo ho má je to nejmenší.

Hezký večer, hezké svátky.