Pokud tě potkal nějaký technický problém, velmi nás tato situace mrzí. Pro snadnější vyřešení situace prosím nezapomen napsat:
1) Tvuj nick (je li jiny než ve hře)
2) Co se stalo, kdy a v kolik se to stalo, jestli u toho byli i jiní hráči, zkrátka vše, co mysíš, že by nám mohlo pomoci.
3) Pokud došlo k nějaké změně optimálního stavu oproti normálu také uved, kdy naposled to bylo v pořádku.
4) NIKDY na forum neuváděj soukromá data jako tvou IP adresu, heslo k účtu, tvoje jméno nebo facebook, screen s vlastnictvým MC účtu apod.

[✔]problémy s shopem

#1
Zdravím, nevěděl jsem, kam plácnout tuto záležitost, tak jsem to nakonec dal sem. Takže, věc se má tak, že jsem od Capemana koupil jeho shop (/res tp FreshShop) za 500,000$. Nebudu lhát, kupoval jsem ho hlavně kvůli velkému počtu liků a zbavení se konkurence. Shop měl tu dobu kolem 130 liků (jak se můžete podívat níže). Samozřejmě, že jsem jenom tak naslepo nedoufal, že se při převedení na jiný nick ty liky zachovají, ale udělal jsem si menší výzkum. V příspěvku o prodeji navíc Capeman uvedl, že se ptal chrise jak to s tím bude a, že dostal odpověď, že by to mělo být zachované i po převedení. Když se obchod uskutečňoval, Capeman sice napsal že chris to tedy tak uplně neví, ale já jsem si to sám vyzkoušel. Přesněji na resce Eshop. Na ní bylo pár liků, a po převedení tam také zůstaly. Tak to ze začátku bylo i s FreshShopem. Po zaplacení výše uvedené částky jsem ten shop nenechal převést na mě, ale na Chudszyho z důvodu nedostatku místa na res listu. Jak jsem psal, po převedení zůstal obchod v /res shop list a při zadání /res shop votes se ukázali i lidi, kteří dali like. Ale hned další den, co jsem se připojil a napsal /res shop list, FreshShop, ani eshop tam nebyl. Ptal jsem se Chudszyho, ten s tím nic nedělal. Ptal jsem se Chrise, a ten říkal, že nikdo z AT s tím nic nedělal taktéž. V tu dobu byly liky jestě v /res shop votes, tak jsem si říkal, že počkám na Krtko_SVK, že ten by mi s tím nějak mohl pomoct. Bohužel, jsem ho neodchytl na serveru. A tak jsem na něj čekal dál, až do do PVP updatu. Po restartu světa o PVP updatu se shopu vymazaly i všechny jeho liky. Krtka jsem žádal o to, aby tam nějak zkusil vrátit ty liky a shop dát zpátky do /res shop list, ale zatím bez úspěchu. Budu se samozřejmě snažit i dál, což tento topic dává dost jasně najevo. Rád bych taky podotkl, že částka, za kterou jsem ten obchod koupil, je 500,000$. To je na zdejší začínající ekonomiku za takový malý obchůdek enorně moc a s touto částkou se skoro dostanete i do /balancetop kde jsou uvedení nejbohatší hráčí na serveru. Takže tímto žádám o dvě věci: Buď chci vrátit liky, nebo nějak vyřešit vrácení peněz. Je to sice trochu později, ale na dovolené se mi nechce prasit čas tím, že se musím zabývat věcmi ohledně hry, snad to pochopíte. Díky SnekCZ
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] ------ seznam obchodů - Strana 1/5 ------
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e1. §6Datshop §e(§6SnekCZ§e) §ePočet like: §a137
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e2. §6FreshShop §e(§6Capeman§e) §ePočet like: §a134
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e3. §6Blackshop §e(§6Blackout_Man§e) §ePočet like: §a72
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e4. §6RPGShop §e(§6Shadow§e) §ePočet like: §a61
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e5. §6Tyrion §e(§6DesTrix§e) §ePočet like: §a58
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e6. §6GD §e(§6phiwings99§e) §ePočet like: §a53
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e7. §6ESK §e(§6_eskaron_§e) §ePočet like: §a37
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e8. §6bit §e(§6SnoopCZ§e) §ePočet like: §a34
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e9. §6Taverna §e(§6Jack_Ounes§e) §ePočet like: §a32
[19:21:25] [Client thread/INFO]: [CHAT] §e10. §6Hornbach §e(§6Lemodile§e) §ePočet like: §a32

Re: problémy s shopem

#2
Residenčný plugin si pri spustení načíta veci do pamäte a tam ich počas dňa upravuje. Pred reštartom serveru dôjde ku kontrole údajov a uložia sa.
Problém nastal práve pri ukladaní, lebo po prevode resky sa automaticky nastavia flagy na východziu hodnotu. A pri ukladaní plugin zistil, že tá reska s novým majiteľom už nemá flag SHOP a tak vymazal údaje o hlasovaní. Tieto údaje sa ani neuchovávajú v automatických záloha pluginu (sú tam iba resky, flagy, ...).

Takže vrátiť LIKE-y nie je technicky možné (údaje neexistujú).
Môžem ti vrátiť časť peňazí - 300.000 $ s tým, že resku si môžeš nechať.

Re: problémy s shopem

#4
OK
Len prosím, už nečarujte toľko s tými reskami :D

Ja som momentálne mimo MC ešte na cca 1-2 týždne. Takže ak to súri, popros niekoho z vyššieho AT nech ti pripíše 300.000$ na účet a napíše tu do vlákna, že je to vybavené :-)

Ďakujem

Re: problémy s shopem

#6
Takový menší poznatek.. Pokud to dobře chápu, tak se reska a liky na ní převést dají, ale je dobré si předem vyjednat někoho, kdo po převedení resky opět zapne flag "shop" a to nejpozději do dalšího restartu. Takhle by to teda mělo fungovat a liky zůstat, ne?

[✔] problémy s shopem

#7
Jack_Ounes píše: Takový menší poznatek.. Pokud to dobře chápu, tak se reska a liky na ní převést dají, ale je dobré si předem vyjednat někoho, kdo po převedení resky opět zapne flag "shop" a to nejpozději do dalšího restartu. Takhle by to teda mělo fungovat a liky zůstat, ne?
Ne lajky se převést nedají, nemám jedinou možnost manipulace s nimi běžnými cestami.
Po převodu resky to smaže záznamy a projeví se to až po resetu.

Vyřešeno. Příště už se nesnaž jakkoliv ovlivnit něco, co není myšleno na ožulení prachama.