Epes 3 2018

#1
První rok Epesu III už máme za sebou, proto bych v tomto příspěvku rád vyjádřil svůj názor na to, jak se E3 povedl, jak se povedli updaty, co je na Epesu dobré a co by se naopak mělo tento rok zlepšit.

Prosím, neberte si tento topic nijak osobně. Jeho cílem není pošlapat práci AT, ten ji odvádí skvěle, myslím že konstruktivní kritika je vždy vhod.

----Začátek----

Začátek Epesu II byl fantastický. Server ukázal, že realně má komunitu, a to dost velkou. Po prvním připojení bylo všechno super. Dungeonů sice bylo pár, ale než jste se tam dostali, přibyli další. Questů bylo dost, a to i takových, kvůli kterým jste se museli snažit. Kdybych pak měl použít termín z popkultury, řeknu, že začátek E3 byl allright..

----PvP----

Ať si kdo chce co che říká, tenhle rok patřil na Epesu soubojům. A jejich hlavní částí je PvP. Na to byl na Epesu III kladen velký důraz. Podle mě až příliš velký. To si začalo vybírat svou daň, převážně na komunitě. Ta klesla někam k úrovni konce E2, kdy byla komunita naprosto otřesná. Doufám že si AT uvědomili tento problém (zatím to vypadá že ano), a pokusí se s tím něco udělat.

----PvE----

Jak už jsem psal, na souboje se na E3 tento rok dával velký zřetel. A druhou částí této kategorie je PvE. Na Epesu II přibylo bezpočet dungeonů, bossů, prakticky všechno ve hře se kolek PvE točilo. Dle mě zase zbytečně. Celý tlak na soubojový prvek ve hře dle mě zničil potenciál Epesu III v jiných odvětvích v tomto roce. PvE bylo ale velmi dobře udělané, a pro ty které PvE baví, skvělá porce updatů.

----Questy----

Jedním z těch odvětví, které kvůli soubojům podle mě utrpěli, byly questy. Ty se během E3 příliš nevyvíjeli. Na půl hodiny hlavní dějové linky se čekalo půl roku, což je naprosto na hlavu, a i když to je složitá práce, to nepopírám, tak půl roku je hrozně moc. Vedlejší questy se točili prakticky jen kolem dunegonů, během celého roka bylo jen pár světlých chvil, kdy vyšel update s nedungeonovými questy. Většina questů tak byla: zabij 50 bossů X, odevzdej, přijmi další quest, zabij 60 bossů Y atd.. Není divu, že u hráčů která PvE zas až tolik nemusí, přišla velmi rychle frustrace

----Eventy----

Eventy byli dost podobné questům, většina z nich, zvlášť v druhé polovině roku byla pokecej si s někým, zabij XY mobů, zase si pokecej, zabij bosse, hotovo. Bylo tady ale pár dobrých eventů, například musím vyzdvihnout Plejův vánoční quest. ten byl vážně super.

----Souhrn----

První rok Epesu III se podle mě celkově povedl. Server byl ze začátku naprosto perfektní, mě to třeba po chvíli omrzelo, věřím že velkou část komunity ale server stále baví na 100%. Do nového roku bych si přál více questů, questových linií a celkově příběhového obsahu.

Budu moc rád když také vyjádříte svůj názor na to, jak se Epes III v tomto roce, co by jste zlepšili a co se povedlo.

S přáním krásného nového roku,

gamemaCZ_LP
cron