Vánoční event 2019

#1
Zdravím, toto téma jsem založil pro feedback k Vánočnímu eventu 2019, který jsem vytvořil s pomocí Rody_CZ (děkuji mu)
Chtěl bych znát váš názor, připomínky a nápady, které bych mohl využít pro případné budoucí eventy.
Bohužel nevím kolik z vás dokončilo event do konce (může se jednat cca o 100 herních účtů), ale určitě bylo dost lidí, co se někde seklo.
Prosím, aby jste při případných nápadech mysleli na logiku, provedení a jestli je to reálné.
Je mi jasné, že si někteří budou stěžovat na parkour, ale z mého pohledu se na stupnici obtížnosti 0-10 jedná o parkur 3,5 :D
Osobně se snažím, aby eventy tohoto typu měli nějakou "myšlenku/příběh", aby to nebylo nesmyslné plnění úkolů. Největší problém je originalita, je těžké vytvořit něco, co by tu už nebylo (myslím typ Q zabij, přines, přeskákej).
Rád bych připomenul, o čem byl event a co v něm šlo získat.

Děj:
Elfí vesnice (kterou hráči nalezli minulé vánoce) potřebuje pomoc, někdo jim ukradl dárky a vánoční ozdoby z vánočního stromku. Myslí si, že to byl Krampus (final boss z minulých vánoc), aby se pomstil. Hráč po porážce Krampuse zjistí, že on to nebyl. V tom případě Skřítky napadne poslední osoba, která mohla něco takového udělat a posílají hráče do vesnice Sněhuláků, kde mají kontaktovat jistou osobu, u které se dozví, že to byl Grinch. Úkol hráčů je tedy porazit Grinche.

Questy:
- Vanocni_trable (hlavní Q)
- Hladovy_snehulaci (vedlejší Q)
- Hladovy_snehulaci2 (vedlejší Q)
- Staveni_snehulaku (vedlejší Q)
- Snehulak_Evzen (vedlejší Q)
- Barvivo_na_obleceni (vedlejší Q)
- Strazcova_prosba (vedlejší Q)
- Albertova_prosba (vedlejší Q)
(Vím, že všechny vedlejší questy byli jenom "přines". Ale jednalo se jen o doplňkové Q, za které šlo získat peníze, PP a exp :) )

Sběratelské předměty:
- Elfí boty
- Elfí kalhoty
- Elfí vesta
- Elfí čapka
- Snežné boty
- Snežné kalhoty
- Sněžná vesta
- Sněžná čapka
- 2x skull (zasněžené dřevo)
- Sněhová koule (skull)
- 3x zlaté prase (1x=1500$, 1pp)
- Maxova kost
- Grinch (skull)
- Sušenka
- Sušenky (skull)

Doplňkový loot:
- 13x zlaté jablko
- 11x repair kit
- 7x eventová trofej
(Všechny tyto věci šlo získat ve vesnici Skřítků, vesnici Sněhuláků, les před vesnicí Sněhuláků a v skrýši Grinche)
(Mimochodem, komu se nelíbí odměna, muže ji na tajném místě s jistým obchodníkem směnit. Ale tyto itemy znovu získat nepůjde ! :) )

Re: Vánoční event 2019

#2
Ty questy se mi líbily, jenom je problém, že to není nějak moc na dlouho. Chápu, že questy, které mají mít spád a nějaký příběh, se nedají na táhnout na několik "dnů". Spíš mi chyběl nějaký "dlouhodobý event" např. Advent, Vánoční dung, atd.. Questy, jsem měl za večer všechny hotové. Spíš to chtělo přidat i nějaký ten "dungeon", který na dýl zabaví. :)

Re: Vánoční event 2019

#3
Výbornej event, asi první sváteční event, který mě opravdu bavil a užil jsem si ho.. Bylo to sice krátké, ale super nápad se slepou cestou v parkouru, za odměny něco sběratelského a něco co se actually využije jako ty rk ega trofeje a plnění questů byla docela zábava, jen bych asi tam dal i jiný koncept questů než jen dones něco, ale třeba i něco vylovit najít atd. Ale dobrá práce.

Re: Vánoční event 2019

#4
Event jsem stihl projít hned v den vydaní za pár hodin i se všemi sběratelskými předměty. Musím říct, že všechny lokace byly fakt hezky postavený. Hlavní questy byly krátký, ale alespoň to nepůsobilo vůbec nudně a natahovaně. Moc se mi nelíbily ty vedlejší úkoly, protože jsem jenom bral věci z truhel a dával je těm NPC. Sběratelské předměty jsou fajn, ale trochu mi chyběl nějaký ten vánoční obraz :). Parkour nemám rád, ale tady se ještě dal překousnout, protože nebyl tak těžkej. Celkově jsem si průchod eventu hodně užil a zpříjemnil si tak prosincový večer.
cron