Epes

#1
Zdravím :)
\nChtěl bych připomenout jedno z videí od Epese, někteří hráči ho třeba znají velmi dobře (to video), někteří ani nemusí vědět že nějaké takové video existuje.
\nOsobně jsem ho viděl víckrát než 1x (asi 2x :D :D) a je na něm krásně vidět kam Epes jako server "běží". Jak Epes k minecraftu a celkově k serveru přišel a jak server vypadal na jeho počátku a jak to navazuje do dnes.
\nCelkem mě to překvapilo že se i po nějakém tom roce místo Větrova nezměnilo. Vidíme "monument" nebo jak bych to popsal :D při příkazu /spawn, přístav a mnoho dalších dodnes zachovaných budov a nápadů. Epes si zachoval svůj styl - nápad a za pomocí přátel, následného admin teamu server dostal tam kde je ted.
\nJe to obdivuhodné, nejsem zrovna nejstarší, ale mnoho serverů jsem již zažil a jen u tohoto je vidět postup a snaha AT. I přes časovou náročnost v osobním životě vyšší AT nadále rozvíjí server a přináší mnoho nových updatů. Jak jsem již zmiňoval -> obdivuhodné. Někteří si také za pomocí tohoto videa mohou připomenout staré časy před počátkem nového začátku Epesuj 3
\nOdkaz na video:https://www.youtube.com/watch?v=eUNFw37zw1Q
\nJak jsem zmiňoval na začátku, někteří to už možná viděli ale dávám to sem proto, aby se mohli podívat i hráči co to neznají :)
\nNebyl jsem si jist jestli to dát do pokecu nebo do obecných, ale jelikož chci aby to bylo viditelné pro ty hráče, které by to mohlo zajímat, tak jsem to dal sem :)

Re: Epes

#4
Abych vyjádřil i pár vřelých sympatií v podobě slov sám
\n
\nNa starém Epesu jsem začínal i já, počínaje Srpenem/zářím roku 2013, kdy bylo požehnaně zátahů na bugovací kauzy, pár týdnů od otevření legendární spectry, jejího nevyváženého dropu z jednoduchého obra goliho, zámků na cedulky a tak. No, to vše taky, o dalších pár měsíců později brzy skončilo smrtí mou, kterého zabil BeaBoy a já následně dostal ban za nadávky od.. Takala? Nevím. Dále jsem ale epes navštěvoval, nikoli jako PVP hráč, ale jako poklidný člověk procházející svět a věnování se mírumilovnému stylu hraní. Pak se asi po otevření nového epesu, tuším květen/červen 2014 vrátil a začal mojí počínající tůru, kterou mi velmi znepříjemňoval Chris, který skákal jako upír, zabíjel mě a znemožňoval s nairem cestu do Elgrimu... No.. Pro mne velmi zajímavé, ale pro vás asi všechno.
\n
\nByl jsem svědkem četných změn v komunitě, které si ještě dobře pamatuji a né každé se odráželi na kvalitě serveru. Asi prvním rapidním zhoršením a nadáváním (dá se pochopit) bylo nadávání o wipu, kdy se přecházelo z Epesu "1"na Epes "2" (I když samozřejmě Epes 2 byl modovaný server za doby Epesu 1, ale prostě se to ujalo)
\nPak když jsem přišel, komunita vzkvétala. Až na pár případů hráči byli rozumní, po domluvě mě pouštěli do dungeonů, nebyl tam nikdo, kdo by si mastil ego a zabíjel na potkání v Elgrimu snad až na Amora, TGMa a Nizza. V průběhu roku po mém začátku, tuším v říjnu jsem dostal i pozici ranku helpera, který jsem měl sice chvíli, ale snažil jsem se dělat všechno co nejvíce úsměvně a v zájmu pomoci ostatním. To ale změnilo moje nedorozumění s kaktusem, ale to vypisovat nebudu. No, po další třičtvrtině roku a napravováním reputace u Teamu jsem se dostal k helperovi znova, tentokrát to bylo zrovna v to období, kdy byla komunita snad nejklidnější. Na konci roku 2015 jsem dostal dokonce i helpera+, při kterém jsem jednal zase s čistou vůlí a odhodlání, bez nějakého špatného šlápnutí jsem pokračoval. To se ale změnilo v první třetině roku 2016. Komunita byla dole, dokonce hůř než je teď, jsem s tím měl po ostré hádce s hráčem, kterýmu jsem pak hezky zařídil perma ip ban s tím měl chuť nadobro seknout a poprvý se projevovaly moje "pevné nervy" kdy jsem měl chuť vybanovat půlku serveru jsem dostal moderátora.. Za moderátora to vypisovat nebudu, pár průserů tu bylo, to vím - V třetí čtvrtině roku 2016 Opilý jsem zničil Tortugu kterou opravoval Epes, přičinil čtyřhodinovou údržbě serveru zdevastováním pluginu, začal nadávat na komunitu a být sprostej dlaždič, smazal někomu dům, zabanoval omylem pár lidí a tak.. No.., nebudu vypisovat další věci.
\n
\nTento půlrok - Zdám se býti na rozpacích. Na serveru jsem měl delší pauzu, párkrát se vzdal pravomocí, s příchodem "pracování na wipu" jsem nachvilku obživl a zase přestal, protože začala škola, já začal dojíždět na jinou školu, znechutil jsem si hraní této hry, začal mít trochu jiné zájmy a celkově žít trošku víc RL. Když jsem se rozhodl z pracování na Epesu 3.0 sám dobrovolně odepsat, tak jsem si nedávno řekl, že to byla asi největší hovadina co jsem mohl udělat a spíše tomu dát volný průběh a postupně navázat zpět co jsem dělal, ale ne, prostě jsem netrpělivý kus kreténa, nebo já nevím. Teď nedávno jsem to zandal tím, že jsem rozbil Minerovi barák kterýmu jsem se sice omluvil, ale zamezil si přístupu do hry na příjemný "pokec" s lidma které jsem rád vídával alespoň ve hře a na pár minut týdně jsem si s nima pokecával,taková malá součást denní rutiny, dojít na epes a udělat si z někoho srandu a tak, no, teď už nemám ani to a jsem v dočista v řiti :?.
\n
\nJen chci říci - Omlouvám se všem za chování v poslední době, cítím se už delší dobu celkem smutně a na nervy, vytočí mě všelijaká hovadina, ale i tak pamatujte, že ať píšu co na vás píšu, jako komunitu vás mám rád, buzerování od bossika, negramotnost phiwingse, trvdohlavost plejmena a skulla, nadávání moravákům, i když to je asi už trapný, nějaká sranda být musí :I. Když mám blbou náladu a pič.. do vás, neberte to jako akt nenávisti ale spíše zoufalství.
\nI když moje práce s teamem nevychází úplně nejlépe, pár z nich jsem rozhodil, ve všechny z vás věřím, dokonce i v gamemu (lol) a jsem rád, že tohle postupujete a nedávám vám to najevo, ale hlavně asi tomu Chrisovi a Epesovi, kterým se omlouvám, sice pozdě, ale zase omlouvám, že jsem jim teď přihazoval klacky pod nohy a dělal prkotiny. No, teď jsem z tý cesty asi vyšel dost, ale postupem času se na ní plánuji vrátit, nebo se vůbec neukazovat na světle.. No, snad jen doufám, že jsi mě ty, Chrisi neodepsal úplně a jesli jo, tak se hold nedá nic dělat, svět se nezboří.
\n
\nNedokážu ocenit, co trio Epes/Inter/Chris za tu dobu Epesu 2 dokázali, vybudovali, namotivovali a rozhodli se udělat tuto jedinečnou hru a komunitu odlišnou, než nalezneme jinde a dovedli to tam, co je teď. Doufám, že nový Epes tomu dodá zašlou slávu, ale i starou atmosféru, nový požitek, nové fajn lidi i hráče, které to bude bavit a team, který se podle mě a mého vybírání, dokáže velmi dobře starat a pomáhat hráčům, donést tento server dalších pár let. Když vidím toto video, jsem celkem hrdý na to, že byl součásti od začátku až po samotný konec, i když sem tam více, než bylo zdravé. Na Epesu 3, jestli se na ní vůbec dostanu a budu tam chuť chtít hrát, budu snažit vynakládat a pomáhat všem hráčům, ať už budu já samotný hráč nebo ne. Server tvoří admin team a komunita, jinak to není server. Toto video ve mě vzbuzuje dost emocí, které jsem vesměs dobré a jsem rád že jsem je s většinou z vás prožil. Doufám, že všichni členové, co vyvíjí Epes, ať už ti co teď staví nebo ti, co aktuálně hrajou na starém a jsou pilířem komunity, ať jim nadšení nevymizí, motivace a zábava taky ne. Prošel jsem velmi mnoho serverů a her, ale nic by se na mě nepodepsalo tolik, jako pár let na Epesu.
\n
\nAno, není to život jako život, můžete mě označovat za příliš citlivýho idiota co se chová k necitlivý věci, ale i tady potkáváš lidí, vyvíjíš osobnost svojí i dětí které hrajou, dokážet "pozměnit" jejich směr. Dost lidí to může označovat jako za ztrátu mládí, života, ale je to hold volba každého a měla by se respekovat. Má půl napůl volba k tomuto je u mě dobrá, nikdy jsem jí nelitoval ani litovat nebudu, i když jsem u toho proseděl část mládí, furt jsem schopný se od toho odpoutat a u "blackoutu" žít s ostatníma lidma v zájemném stýkání. To, že nad tím někdo mávne rukou a řekne, že je nerd, píše hovadiny a myslí, že nezná jiný život, je čistě jeho pohled a ať si to myslí, mě je to fuk. Třeba ten pohled změní.
\n
\nZároveň chci říct, že je tohle nejdelší příspěvek na tomhle forku, tak mě někdo překonejte a napište svůj vlastní příběh z Epesu, svůj názor hlavně vzdaní holdu práci admin teamu, který si zaslouží uznání do poslední člena, hlavně naše trio v čele serveru, aby měli motivaci vyvíjet server ještě lepším způsobem, než vyvíjeli tento a přidávali energii k tomu, posouvat to dál a dál.
\nRád bych viděl napsal Skulla, fire, nebo nějakého dalšího hráče napsat taky nějaký posun od toho, co bylo do toho, co je teď.
\n
\nPro ty co píšou ban a mají problém napsat 500 slov - čumíte s otevřenou hubou, co? A to jsem tohle psal půl hodiny. A ani z daleka to není všechno co bych napsat chtěl.

Re: Epes

#5
Kamčo, ty jsi mě úplně rozbrecel T_T ... Abych řekl pravdu tak asi v ⅓ se docela vidím i já.. Musím říct, že od té doby co se známe a to byl někde začátek 2014... Spíše to začalo po tom Helperovi.. Mě udělalo jiným člověkem.. Tvoje chování a přístup ke všemu se mi líbil... Chvilky s tebou byly nezapomenutelné, že jich ale bylo.. Vím, že sám jsem si to u A-teamu posral a neudělal správnou věc.. Byl jsem tvrdohlavý a nevážil si jejich práce na serveru, možná to bylo tím, že jsem si udělal obrázek o tech Helperech, kterého jsem neuvěřitelným a nejvíc nemožným způsobem zahodil... Nikdy jsem třeba nemyslel na to, ze skončim na BL a udělám takovou blbost... A teď si to musím vyprostit a vybelit... Děkuji ti, že jsi udělal pro mne toho tolik... Na toho Helpera ti nezapomenu... Rád bych napsal svůj příběh od Epesu 1 ale na mobilu bych tam nacházel tolik chyb, ze by to bylo nečitelné a chtěl bych to hlavně zkraslit barevně a tak... Vyhrát si s tím.. Když mám zkazenou náladu.. Vím na koho se obrátit. Doufám, ze se na Epesu 3 potkáme a začneme novou Adventůru.. Díky..

Re: Epes

#6
Kaemon píše:Toto video ve mě vzbuzuje dost emocí, které jsem vesměs dobré a jsem rád že jsem je s většinou z vás prožil.
\nJsem rad ze tento příspěvek (muj) aspon nekomu sloužil k tomu k cemu mel :)

Re: Epes

#8
1T0S_ píše:
02 pro 2017 18:32
\nSorry, ale jste tu jak 14-ti leté holky na FB, které si pod svoje selfie s motivačním citátem píšou, jak jsou nádherné.\n
\nTo ja neudelal (ostatni mozna :D)

Re: Epes

#9
Plejmen píše:
02 pro 2017 18:57
\n
1T0S_ píše:
02 pro 2017 18:32
\nSorry, ale jste tu jak 14-ti leté holky na FB, které si pod svoje selfie s motivačním citátem píšou, jak jsou nádherné.\n
\nTo ja neudelal (ostatni mozna :D)\n
\n\nMyslím, že je celkem jasně vidět, na koho je to mířeno :D