Začátky na E3 (možné rady)

#1
Mnoho z vás, hlavně noví hráči se ptají na všelijaké otázky. Momentálně nejsem doma a tudíž nejspíš nemohu sepsat úplně vše. Ale jelikož nevím kdy budu doma, tak vám nějaké základní typy dám ted a tady. Pokud někoho napadne nějaká další často vyskytovaná otázka tak mi ji sem písněte. Píši sem co vím ted z hlavy aby se vám v následujících dnech hrálo lépe.
Časté otázky:
1. Jaké questy mám dělat první ? Jak si zobrazím dělané questy ? Jak poznám kolik questu mám hotových ? Jak si quest zruším ?
2. Jak si mám vydělat money ? Jakou má co cenu ?
3. Jak efektivně získat RPG lvl
4. Kde mohu stavět ? Jak si mohu udělat residenci ? Jak residenci rozšířím ?
5. Jaký je 1. dungeon a jak se tam dostanu ?
6. Kdy dostanu VIP kompenzaci ? Jak VIP koupím ? Jaké má VIP výhody ?
7. Kde je jaká lokace ? Kde se ukládají warpy ?
8. Nemohu se dostat na server, whitelist.
9. Mám problém s cedulkama, legendama, questem.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Na začátek vám doporučuji dělat questy pro cech horníků. NPC pro quest pro přijetí do cechu horníků najdete v Aragonu (spawn město) hned vedle kováře napravo (vstup do domku) Až se stanete členem cechu horníků, otevřou se vám nové questy a možnost prodej surovin. Pokud chcete dělat nenáročný questy doporučuji si aktivovat rybáře v Aragonu (v přístavu) a zárověn rybáře v Tortuze, máte možnost dělat 2 Q naráz a 2 questy na chytání ryb naráz je určitě výhodné :D Jinak, které questy máte dělat první není dané. Příběhový quest začíná u správce Aragonu. Jinak je v podstatě jedno, které questy děláte.\nPlněné questy si zobrazíte příkazem /quest a název questu je za částí věty "Instrukce pro úkol: ". Při příkazu /quest vidíte i quest body, to je počet hotových Q. Quest si zrušíte příkazem /quests quit název_questu. Upozornuji neznalé, dávejte si pozor na /quests<- musí tam být to S.

2. Money získáváte z pokladů, které jsou všude po městě a z plnění questů. Pokud jste členem cechu horníků tak se vám nabízí možnost prodej surovin z miningu a samozřejmě i itemy ostatním hráčům. Server teprve začal, ceny nejsou dané, tudíž jakou cenu nastavíte za tolik prodáte / koupíte.

3. Od RPG lvl 0 až do RPG lvl 5 se nabízí možnost expení z questů, těžby oreček v miningu a něco málo vám dají mobové. Od 5. lvl se efektivně vyexpíte u orků v orčích horách. Každý Q je jinak zkušenostně hodnocen, takže neočekávejte z každého Q velký přísun expů.

4. Pro vaše stavby je /warp stavby. Na tomto warpu můžete najít "vesničku", ve které jsou vodní portály. Vodní portál na zemi vás přenese do části, kde si můžete zakoupit parcelu s již s postaveným domkem který je zakázáno přestavovat ! Tyto parcely mají cenu 300$. Ostatní vodní portály (sever, východ, západ, jih) vás přenesou do divočiny, kde si uděláte residenci kostí nebo příkazem /res select [x] [y] [z], /res auto, tento příkaz vám udělá residenci o rozměrech 10x10 za 200$ pro VIP za 100$. Způsobů může být více. Pokud již máte residenci vytvořenou a chcete ji rozšířit tak zadejte příkaz /res expand vzdálenost a dívejte se směrem, jakým chcete resku rozšířit. Dále když při /warp stavby nepůjdete do té vesničky ale po cestičce jakoby do lesní části tak narazíte na oplocené parcely. Tyto parcely jsou bud s materiálem nebo bez něj. Ty bez materiálu se pohybují okolo 2,8k - 5k podle velikosti. Ty s materiálem se pohybují od 5k - 30k podle velikosti parcely. Na těchto parcelách si mužete stavět co chcete.

5. 1. dungeon je v orčích horách, vstup je od 5. RPG lvl a na místo vás zavedou questy startující od dobrodruhů v Aragonu (nad hospodou u NPC Virgga)

6. VIP kompenzace vyřizuje Chris a Epes jednotlivě na základě vyplněného formuláře zde: viewtopic.php?f=4&t=248 . Berte ale na vědomí, že Epes a Chris a i zbytek AT mají hodně práce s údržbou a opravou serveru. Nákup VIP zatím není možný. VIP výhody naleznete v /shop VIP kompenzaci již nelze získat.

7. Mnoho z vás se ptá v chatu kde je co, např. elfí část, orčí tábor apd. Hned na spawnu je rozcestník, který vás na všechny tyto potřebné lokace dovede. Věnujte jim pozornost a nepřehlížejte je. Každé město (Camelot, Větrov, Tortuga, Pouštní země) mají warpy k uložení v hospodách.

8. Pokud je server plný, prosím nespamujte na discordu texty typu "pořad se tam nemohu dostat", vím je to k naštvání, ale sloty zatím AT zvětšit nemůže na základě vzniklých problémů. Pokud nastane situace kdy je whitelist, nemusíte hned psát na forko a na discord. Whitelist je nahozen z důvodu opravy horších problémů typu zmizení npc apd. Na dobu vypnutí whitelistu se také neptejte, nikdo to neví 100% přesně, až se opraví potřebná chyba, tak bude whitelist shozen.

9. Pokud vám nefungují cedulky např. na legendy, tak hned nepanikařte. Server bohužel v některých chvílí nestíhá a tudíž se vám nezobrazují legendy z cedulek. Pokud vám nastane problém s questem, kontaktujte nejdříve člena Helper teamu. Někdy to nemusí být problém, ale špatně pochopený quest. Při případné chybě vás helper odkáže na Questra nebo Admina. Pokud nastane jakýkoliv jiný problém, tak nejprve také kontaktujte člena helper teamu. Psaní hned adminovi zbrzdí jeho načatou práci a vám se nedostane hned k odpovědi. Pokud náhodou není helper k zastižení na serveru, nebojte se kontaktovat na discordu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Já doufám, že jsem vám nějaký ten základ poskytl, většinu z toho už hráči znají, ale najdou se i tací, kteří se serverem a příkazy nemají zkušenosti. Pokud vás zajímá ještě něco tak mi to napište zde, případné opravy taky piště, píši to o čtvrt na 4 ráno a nejsem ani doma. Mnoho rad se určitě objeví časem na webu :) Wiki je sice již zapnutá ale na vše se v ní nespoléhejte, jsou tam nasekané nějaké chyby a nedoladěné. I ta se určitě časem doladi :)
Naposledy upravil(a) Plejmen dne 07 dub 2018 21:33, celkem upraveno 4 x.