V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#1
Připravujeme nový obsah, plánujeme hromadu věcí, ale protože už jsme tak zabraní do práce spousta věcí nás už nenapadá a nevidíme spoustu věcí, které třeba uvidíte vy. Rádi bychom proto abyste nám pomohli se trochu pozastavit a podívat se na server s širší perspektivy. Proto vás prosíme o vyplňení malého dotazníku a napište co nejvíc nápadů vás napadne.

Dojem ve světě minecraftu:
Rádi bychom i zkusili v budoucnu pozvat nové hráče na server a vymyslet nějaký článek pro FB skupiny, ale samozřejmě pro nováčky není tak jednoduché se hned zorientovat. Navíc jsme koukali, že cizí servery nás celkem dost hatí a velmi se jim nelíbí naše práce prý "nejsme dost RPG", nebo mají pocit, že jsme pořád E2 a padá u nás inventář, helperům je 10, kopírujeme prý všechny možné servery a jsme šíleně p2w. Sice tyto názory šíří hlavně majitelé konkurenčních serverů a to i přesto, že jsme jim nikdy nijak neublížili, ale přesto všechno tyto tvrzení se občas objevují. Co si o tom myslíte vy? Rádi bychom tímto způsobem věděli, co třeba u nás stojí za to, v čem jsme vyjimeční, nebo naopak průměrní.

Odměna!
Každý kdo kompletně vyplní dotazník získá malou porci PP bodů! (30 PP bodů)
Tři z vás náhodně vybereme a ti získají 150 PP bodů
(přece jen větší šanci budou mít ti, co budou mít opravdu velmi zajímavé postřehy a takové, které se nebudou tak opakovat).

Pište nám prosím vaše názory do 17. 7. 2020

Děkujeme vám moc za spolupráci a nemusíte se některé věci bát rozvinout nebo rozjet i nějakou diskusi v rámci tohoto téma.

Otázky pro dotazník:
Tvé herní jméno: (pro jistotu, někdy máte jména, že nevíme o koho jde) :D

Jak dlouho už náš server hraješ?

Jak jsi ho odhalil? (od kámoše, přes czech-craft, video?)

Co tě tenkrát zaujalo, že jsi tu začal hrát?

Co myslíš, že ti hraní na serveru dalo? (např. seznámil jsem se s kámošema atd.)

Co se vám na serveru nejvíce líbí? (napiš alespoň 5 věcí)

Napiš v čem si myslíš, že jsme jiní než jiné servery (napiš alespoň 5 věcí př. máme zde vlastní Resourcepack):

Co na našem serveru není a jinde většinou je? (např. chybí možnost redstone atd.)

Co si myslíš, že je nejunikátnější věc na našem serveru, která stojí za zmínku?

Proč bys doporučil hrát jiným lidem na našem serveru?

Co bys řekl kamarádovi, kdybys ho chtěl přesvědčit, aby se připojil na náš server? (slušně prosím :D)

Je něco co si myslíš, že by pomohlo nováčkům se lépe zapojit do hry? (např. větší tutorial zona ?)

Co si myslíš, že bysme měli zlepšit?

Co si myslíte o našem dojmu v celkovém světě českého minecraftu?

Jak si myslíte, že je nejlepší způsob dostat server do povědomí?

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#2
Na serveru hraji s přestávkami od začátku, chvíli jsem hrál i Epes 2.
Server jsem odhalil přes czech-craft.
Zaujaly mě texty psané česky a relativně dobré questy (na to, že je to celé v Minecraftu). Tehdá jsem totiž ještě neměl počítač, který by rozjel i jiné hry.
Hraní na serveru mě rozhodně zabavilo na několik stovek hodin a to hlavně díky komunitě a neustálým dramatům, které se tu dějí.
Top 5 věcí na serveru: Je kompletně česky, Mining svět, možnosti stát se vampírem nebo vlkodlakem, široký výběr zbraní a playstylů a zábavné questy.
Abych byl upřímný, tak jiné RPG servery jsem ani nenavštěvoval, takže na tohle úplně nemám názor.
To samé co u předchozí odpovědi, každopádně kdyby na serveru fungoval redstone byl bych docela vděčný.
Rozhodně nejunikátnější jsou drahokamy a celkově věci, kterýma se dají vylepšovat jiné věci. A křídla.
Velká část hraní na serveru je grind a ten bych doporučil, není nic lepšího než si k večeru pustit nějakou hudbu a farmit pekelné kameny.
Kamarádovi bych řekl, že spolu budem dělat zábavné questy a procházet story linami spolu.
Rozhodně bych doporučil udělat více WBček jako je Narxes, ale klidně ještě pro menší lvly. A pvp dungeon, který mám levelový strop by taky nebyl špatný.
Hodně problémů, které s epesem mám vězí v "balancování". Ať už to zbraní a jejich buffů nebo vlkodlaka a vampíra. Např. teď všichni hrají vampíra, protože je všeobecně lepší, ne sice na všechno, ale přesto se hraje víc.
Lépe bych to asi ani nevymyslel. Atmosféra dost dobrá.
Tohle netuším. Stějně si myslím, že serveru by moc nepomohlo, kdyby se tu přihrnuly haldy lidí. Není tu dostatek low level dungeonů, aby se tu všichni nováčci co by přišli vešli.
S pozdravem
ZubyNaruby

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#3
Jak dlouho už náš server hraješ?
-Na serveru hraju skoro od začátku tudíž tak 7 let i více.

Jak jsi ho odhalil? (od kámoše, přes czech-craft, video?)
-Náhodou jsem narazil na váš trailer na Youtube kanálu.

Co tě tenkrát zaujalo, že jsi tu začal hrát?
-Zaujalo mě to že to nebyl žádnej klasickej vanilla server kde jen kopeš a stavíš.. U vás můžeš dělat totálně vše stavět,expit,farmit,vydělávat,kopat,mlátit se v pvp, no prostě je tu toho spousta co můžete dělat :D

Co myslíš, že ti hraní na serveru dalo? (např. seznámil jsem se s kámošema atd.)
Server mi dal dost jelikož ho hraju sakra dlouho :D Našel sem si dost kamarádu dokonce za jednim jedu na dva týdny a to jsme se seznámili skrz epes snad před 6 lety :D
-Váš server mi hlavně dal chut zas něco pořádně tryhardit.


Co se vám na serveru nejvíce líbí? (napiš alespoň 5 věcí)
-Líbí se mi to že si každý hráč najde něco co ho baví.
-Líbí se mi upravený systém pvp
-Krásné stavby
-Líbí se mi systém world bossu a jejich vzhled to samé platí u skinu u zbraní je to krása :D
-Questová linky
-Pěkně udělaný forum
-Líbí se mi ještě to že se server neskutečně zlepšuje a přidávají se furt nové updaty.

Napiš v čem si myslíš, že jsme jiní než jiné servery (napiš alespoň 5 věcí př. máme zde vlastní Resourcepack):
-Tak jiný jste skoro ve všem.. lepší server jsem nehrál který měl dobré pvp a ještě měli vynikající RPG :D
-Jiný jste ještě v tom že většina serveru není tak hard jak epes.. Tu fákt musíš hrát strašnou dobu a připadá mi že bez sponzora se nikam nedostaneš protože sponzor ti dává moc op výhody (50% na epmmo)

Co na našem serveru není a jinde většinou je? (např. chybí možnost redstone atd.
-Na ostatních serverech jde každý texturepack ale u vás mi skoro žádný texturepack nejde
-Dost mi vadí i to že už nemůžeš používat Mapku,armor status atd na každým serveru to skoro jde


Co si myslíš, že je nejunikátnější věc na našem serveru, která stojí za zmínku?
Na epesu bych chtěl vyzdvihnout hlavně to že world bossové jsou propracovaní mají dobrý vzhled a zajímavé schopnosti.
A ještě bych chtěl podotknout že lepší pvp server s prvkami rpg jsem nikdy nehrál

Proč bys doporučil hrát jiným lidem na našem serveru?
Proč? protože váš server je unikátní.. Každý hráč si tu najde místo. Na epesu může každý dělat totálně všechno.. stavění,kopání,pvp,obsazování pevností, farmit lvly,farmit lepší věci prostě tu máš neomezené možnosti.

Co bys řekl kamarádovi, kdybys ho chtěl přesvědčit, aby se připojil na náš server? (slušně prosím :D)
Zajímavá otázka :D dneska jsem zrovna kamaráda přesvědčoval aby zas začal hrát.. Řekl jsem mu že to je sice o mnohem těžší jak E1 a E2 ale že když se bude snažit tak to za to bude stát.. a že si to bude užívat jak na E1,E2. Tak ted to zkouší a prej to je sakra těžký :D Tak jsem zvědavej jak dlouho vydrží

Je něco co si myslíš, že by pomohlo nováčkům se lépe zapojit do hry? (např. větší tutorial zona ?)
Dost kamarádu jsem ted přesvědčil aby semnou hráli a dost velký problém jim dělalo to že vůbec nevěděli co dělat :D Byli totálně zmatení.. Vše jsem jim musel vysvětlovat tak 2 hodiny :D Prostě bych něják ulehčil ten start když se připojíš protože to dost lidí odradí protože nevědějí co po nich vlastně chcete a netuší která bije prostě je toho na ty nováčky strašně moc :D [Udělal bych nějáké 10 minutové video co tu vlastně máš dělat co ten server nabízí a vše bych jim vysvětlil v nějákým videu (tutorialu)

Co si myslíš, že bysme měli zlepšit?
Určitě by jste měli oživit frakční svět.. Dříve na E1 se pořád bojovalo ve frakčním světě.. Frakce se pořád obsazovaly každý den byly neskutečný boje :D třeba 12vs12 fighty o frakci :D Bylo to uplně jiný jak je ted.. Ted je frakční svět totálně mrtvý nezáživný a ty pevnosti jsou o ničem už to není jak na E1.. Dříve se na sebe vrhlo 30 lidí a bojovalo se o frakční home byly to neskutečný řežby a to mi nejvíc chybí na E3.


Co si myslíte o našem dojmu v celkovém světě českého minecraftu?
Tohle vůbec nesleduju takže nevím ale myslím si že by lidi neměli mít špatný dojem na epes protože tak dobrý a český server už tu nikdy nebude.-
Napsal: Fredrich
J

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#4
Tvé herní jméno: TheDarkLord173

Jak dlouho už náš server hraješ?
Na E3 hraji něco okolo roku a půl (nahráno 143dnů čistého času), zabanován na E2 (na E3 uspěšně odbanován)

Jak jsi ho odhalil? (od kámoše, přes czech-craft, video?)
Kdysi dávno, za dávných, předávných časů mi můj spolužák (pokoslav) řekl o RPG serveru, a tak začala má pouť plná dobrodružství, která trvá do dnes.

Co tě tenkrát zaujalo, že jsi tu začal hrát?
Do té doby jsem hrál pouze minihry a survival, takže mě chytl úplně jiný přístup ke hře kterou jsem miloval, dále mě uchvátila neskutečně pestrá komunita, která mě překvapuje některýma perličkama každý den.

Co myslíš, že ti hraní na serveru dalo?
Nejvíc mi to dalo asi to že jsem se naučil dívat věci z jiného pohledu, než ze kterého se koukají ostatní a jelikož jsem na epesu udělal nejednu chybu, tak jsem se začal i více přemýšlet u toho co dělám, a proč vlastně.
Dále mi to dalo pár kamarádů, se kterýma hraji i jiné hry, popřípadě jiné servery.

Co se vám na serveru nejvíce líbí?
Celkově se mi líbí koncept serveru, ale nejvíce asi EPMMO, dungeony, dále je neskutečně pěkný koncept světů (už to chce spectru), efekty zbraní, křídla a systém ekonomiky.

Napiš v čem si myslíš, že jsme jiní než jiné servery?
Jiný (lepší) přístup k RPG oproti jiným českým serverům (dubcat, midas)
Admin team poslouchá a řeší bugy, více s hráči.
Komunikativní AT.
Pouštění hráčů k věcem, ke kterým někde nepouští ani helpery (testování, balancování, dělání updatů).
Úžasná a rozrostlá komunita, složená z hráčů klidných, ale i toxických.

Co na našem serveru není a jinde většinou je?
Chybí mi zde trochu i větší množství frakcí, vyšší rozdíly mezi hráčem level 36 a 45.

Co si myslíš, že je nejunikátnější věc na našem serveru, která stojí za zmínku?
Nejvíce se mi asi líbí a přijde mi jako úžasný koncept custom EPMMO, custom mobky,

Proč bys doporučil hrát jiným lidem na našem serveru?
Abychom společně rozšířili komunitu o více rozdílných lidí, více frakcí, znamená více pestrého rozruchu každý den.

Co bys řekl kamarádovi, kdybys ho chtěl přesvědčit, aby se připojil na náš server?
Tohle už jsem párkrát udělal, ale většinou to mé přátele bavilo pár dnů, popřípadě hodin, často končili kvůli tomu že nevěděli kam v questu dál, a po pár hodinách. Většinou jsem jim pověděl něco málo o serveru, custom EPMMO, že mě to neskutečně baví, questy, pvp, dungeony.

Je něco co si myslíš, že by pomohlo nováčkům se lépe zapojit do hry?
Více jednoduchých questů na začátek, poté trochu přidávat na intenzitě, dále možná předělat nějaké začáteční questy, protože permanentně se nováčci ptají, kde je to a to. Dále bych dodělal wiki do lepší podoby, sice už není tak v otřesné formě, jako když jsem začínal, ale stále mi to přijde málo.

Co si myslíš, že bysme měli zlepšit?
Testování před vydáním updatu, vždy vyjde update, který je plný chyb, sic vím že se všichni pracujete na 150% a víc, tak se tam vždy objeví tolik bugů, že se to opravuje další 3 měsíce, místo toho aby se pracovalo na dalším updatu.

Co si myslíte o našem dojmu v celkovém světě českého minecraftu?
Každý čtvrtý má hacky/skripty, každý druhý autoclick, sám preferuji spíše zahraniční servery. Celkově komunita českého minecraftu mi přijde otřesná, ale na epesu máme štěstí že je normální anticheat a 1 hráč s hackama bez lootu je uplně neškodný.

Jak si myslíte, že je nejlepší způsob dostat server do povědomí?
Nejlepší cestou je dle mého nějaký větší youtuber či streamer.

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#5
Herní jméno: _eskaron_

Jak dlouho již server hraješ: Nevzpomínám si kolik přesně to je let, ovšem začal sem hrát v době, kdy se na E2 přidali RPG levely.

Jak jsi ho odhalil: CzechCraft, koukal sem se tehdy buď po nějakém serveru s minihrami, nebo po full RPG magickém serveru, v prvních měsících na Epesu sem si myslel, že tam je rozvinutý systém lategame magie, a proto sem tam hrál, ovšem poté, co sem zjistil pravdu (bez magie :( ) sem tam již poznal různé kamarády a hrál sem tam i přes absenci zmíněného systému.

Co tě tenkrát zaujalo - vypsáno výše :D

Co mi hraní na serveru dalo: Hlavně nové kamarády, a to nejen přes počítač, i IRL sem se seznámil s novýma super lidma, které bych bez Epesu nepoznal, a dále sem se naučil nějak přežívat v kompetitivním a dost toxickém prostředí (frakční spory, války nebo naschvály jen tak "pro srandu" z čisté škodolibosti).

Co se mi na serveru nejvíce líbí:
"Custom" skiny na helmu
Solobossové
Jiné zbraně než meče nebo sekery
Bossové v průsmyku (hlavně nekromanti a elitní)
Dále bych asi chtěl napsat WB, ovšem ty se mi líbily více na E2.

V čem je Epes unikátní: Tak, je to kombinace frakcí a RPG, sice poslední dobou to je více frakční a méně RPG server, ale stále je to nejlepší "hybridní" server co znám. Jen je škoda, že jediná rozmanitost RPG spočívá ve zbraních, neboť člověk nebo vlkodlak nejsou viable classy. (Člověk for obvious reasons a vlkodlak si nemůže házet healky a ten hunger...)
Šarlota
Systém padaní krvavého rubínu na fragu
Rybárny
Skupiňáky na last

Co zde není: Možnost dostat se na vrchol i jen sám, vlastními silami. (Na E2 to šlo, bylo výhodnější se spojit s ostatními, ale nebyla to taková nutnost jako zde, tam bylo opravdu místo pro "solo vlky", a solo update s tím nepomůže, neni žádný soloboss na krvavé věci a hlavně, solobosse farmí i ti, co chodí na normální WB, takže toho mají ještě víc), Magie - to snad nemusim vysvětlovat.

Nejunikátnější věc: Mě přijde dost unikátní dungeon čistě jen pod vodou, i když by se dalo napsat více věcí, jako třeba speciální itemy: Trojzubec

Server bych doporučil lidem, co mají rádi Grind s rozmanitými možnostmi jak si vydělat či možností hrát solo nebo ve skupině.

Epes má dost poutavý a zajímavý děj, navíc jsou tu i dost kvalitní dungeony, jen je problém v dostání se k lepším věcem, které si hromadí nejsilnější frakce.

Co by pomohlo nováčkům zapojit se do hry:
Místo toho, aby dostali hromadu knih, tak by bylo lepší jim poskytnout návody, jak začít. Například: Udělat si malou resku ve stavebním světě, a buď jít k lapkům nebo těžit do miningu, poté questy, a lepší dungeony atd...
Lehčí přístup k základnímu vybavení (PT 5, +2 dmg) a možný solo přístup k ještě lepšímu vybavení (kromě toho to koupit), myslím konkrétně: SH V, PvE sekerky, hp +

Co by server měl lepšit: Komunitu (škodí serveru i to, že několik dětiček píše do chatu po každém killu: Tref se plz, bez hitu ezez, ty si koště / lopata)
Přístup k itemům: Jak sem již psal, nováčci mají jednoduchou volbu: Přidat se k jedné ze 3 frakcí (Anocra, DG, WC) nebo jim bude trvat grind na hp + a jiné lategame itemy asi 5x déle, a to většinou si na ně budou muset vydělat přes $.
A ještě prosím opravte ty CW... Ráno před restartem sem viděl, že na CW bude Starý větrov, a nyní válka na moři...

Dojem ve světě minecraftu: Bohužel Epes je asi jediný český server co hraju, takže dojmy opravdu netuším

Nejlepší způsob jak dostat server do povědomí: Zlepšit odměny za hlasování, takže lidi budou více hlasovat a více hlasů v czechcraftu, FB oznámení o nových updatech a "akcích" na serveru, ukázka nějakých kvalitních bossů a RPG prvků. (až se doladí problém nováčků)

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#6
Jak dlouho už náš server hraješ?
Server hraju cca pár měsíců po začátku E3 (za jiný nick)

Jak jsi ho odhalil? (od kámoše, přes czech-craft, video?)
Server jsem odhalil skrz seznam českých a slovenských serverů ještě v době E2 ale tam jsem nehrál a jen se napojil.

Co tě tenkrát zaujalo, že jsi tu začal hrát?
No o tomhle by se dalo hodně mluvit. Ono zezačátku jsem prostě na server přišel a hodně často jsem nevěděl kde se třeba nachází stařec což je bohužel nevýhoda pro nováčky (sám teď pomáhám třem kámošům). Mě zaujaly questy což jsem ještě nikde neviděl a tento server mě celkově přivedl k RPG v minecraftu

Co myslíš, že ti hraní na serveru dalo? (např. seznámil jsem se s kámošema atd.)
Poznání RPG v minecraftu, poznání frakcí, dungeonů atd. No zkrátka jsem toto prostě neznal.
V kostce: Našel jsem server na kterém se vyplatí hrát.


Co se vám na serveru nejvíce líbí? (napiš alespoň 5 věcí)
Questy: Questy v této podobě jsem na žádném jiném serveru zatím neviděl. Je super že tu nejsou pouze questy ve stylu: jdi a pobij 30 nemrtvých, ale je dobré i to že jsou tu prostě questy kde se třeba něco hledá, těží a nebo třeba člověk jde kvůli jednomu questu i do dalekých krajů.
Dungeony: Hromada rozdílných dungeonů které jsou prostě perfektní.
Mobové: nejsou to nějací zombíci s nápisem Orc. Jsou to opravdu skiny těch válečníků a to tomu serveru dává to co ostatní nemají. Dává mu to tu epičnost že prostě bojujete proti orkům z velkých hor kteří chtějí zničit celé město. Že bojujete proti divokým lidem kteří chtějí zničit město Camelot. Město krále Arthuriuse. A celkově se do toho dá vžít že vlastně ta postava za kterou hrajete de facto zachrání města před skázou.
Možnost být vlkodlakem a upírem: No to budu ještě psát dole. Prostě paráda. Propracované a originální
Budovy a prozkoumávání světa: Ať už si někteří lidé říkají co chtějí. Mě se fakt hodně líbí budovy na serveru. Nikdy jsem neuměl stavět a proto když vidím takovéhle stavby tak si říkám: Jak tohle někdo dokázal postavit? Je moc dobré že jsou zde stavby které lze nacházet.
Příběh: nechci zde brát ten hlavní příběh. Chci zde brát věci s bratrstvem a tenhle styl questů. Prostě třeba Sigrid. Člověk tam dopluje a časem zjistí že na tomto místě stály lesy. A nyní je to jen zničený ostrov. Větrov... to je až smutné jak smutně dopadlo toto velkolepé Epesácké město.
Camelot: Camelot je moje oblíbené město a doufám že nebude zničeno divokými. :D Ale teď seriózně: (jo plánuju vypsat můj názor na všechna města)
Město krále Arthuriuse. Podle mého názoru je v tomto městě i nejlepší mistr řádu Bratrstva dobrodruhů. Toto město je i hodně dobré ve své poloze protože se u něj nacházejí hned 3 dungeony. Hodně se mi i líbí jak je camelot postaven. Žádné hradby nebo nějaké obrněné město. Jsou to zkrátka vysoké budovy u temného lesa.
Tortuga: Tohle město je svým designem na hoře docela zajímavé. Jen se mi nelíbí že se nachází nejspíš v biomu bažinách. Je zde vidět jak bratrstvo nemůže nic udělat s krutým vládcem Tortugy.
Aragon: Začáteční město. Je v pohodě ale zkrátka v něm netrávím moc času na Epesu
Auror: není dostavěné ale vypadá zajímavě. Už jen to že je v poušti. Zkrátka příběhy těch měst a celého světa Epesu jsou unikátní. Jak jen někdo mohl něco takového vymyslet?



Napiš v čem si myslíš, že jsme jiní než jiné servery (napiš alespoň 5 věcí př. máme zde vlastní Resourcepack):
Máte propracované questy, máte možnost být . vlkodlakem a nebo vampírem, svět mining a svět staveb, hudba ve městech (já mám nejradši Větrovskou a Camelotskou), dungeony. No prostě to co vypisuji nahoře

Co na našem serveru není a jinde většinou je? (např. chybí možnost redstone atd.)
Když už je zmíněn redstone tak ten mi vůbec nevadí. Řekl bych že je dobře když je zakázány. No nejdou tu pěstovat netherwarty a možná by se ještě něco našlo ale mě v tuto chvíli kdy to píšu nic moc nenapadá. Ono zkrátka když mě nic nenapadne tak mi to asi ani nějak nevadí.

Co si myslíš, že je nejunikátnější věc na našem serveru, která stojí za zmínku?
Na tomhle serveru je unikátních spousta věcí. Ať už jsou to přilby, proměny ve vlkodlaky a vampíry kteří jsou dle mého názoru docela propracovaní. Několik dlouhých questů (třeba klanový a lesní quest) ale co zde je tak unikátní. No ono je tady toho hodně unikátního ale přeteksturovaní mobové, dungeony,budovy které musely zabrat spousty času, tolik zbraní, nové a nové lokace a jak jsou jsem zmiňoval nějaké věci předtím. To je prostě skvělé a nabízí to na serveru spousty možností pro hráče. Buď budou třeba prozkoumávat. Nebo si něco postaví ve stavebním světě, nebo budou chodit do dungeonů a vypracují se na veliký level.

Proč bys doporučil hrát jiným lidem na našem serveru?
Není to klasický server na minihry a zkrátka tento server je tak moc propracovaný. Ano určitě ostatním serverům také zabralo hodně práce si dát různé pluginy do serveru a přilákat hráče, ale u tohodle serveru jde vidět ta práce. Doporučil bych jim zde hrát, protože jak ještě budu psát několikrát. Tento server je extrémně prorpacovaný.


Co bys řekl kamarádovi, kdybys ho chtěl přesvědčit, aby se připojil na náš server? (slušně prosím :D)
Už jsem zde zmiňoval že jsem zde přivedl pár kamarádů. No prostě jsem jim řekl že teď hraju na tomto serveru, že je to dle mého názoru jeden možná i nepropracovanější server na CZ/SK komunitě a že to můžou jít zkusit, že je to rpg a oni to zkusili a začalo je to bavit.

Je něco co si myslíš, že by pomohlo nováčkům se lépe zapojit do hry? (např. větší tutorial zona ?)
No popravdě ten úkol od průvodce si myslím že moc hráčů nevyužívá.. a poté se neumí zorientovat. (něco jako já) Proto by třeba bylo dobré kdyby se ten quest dal jako povinný na začátek, protože já třeba musel s kámošema furt chodit ke starcovi a zase od starce :D. E3 se dá jednoduše zapamatovat ale na začátku je to extrémně zmatené.

Co si myslíš, že bysme měli zlepšit?
No o tomhle by se dalo hodně diskutovat. Mě docela štve ekonomika, protože když nemám dobrý item tak mám prostě 30 tisíc a někteří mají všelijaké drahokamy a mají klidně i 1 mega, Ale to je asi moje vina že si neumím vydělat :).(hold mou vysněnou Silverii asi nikdy nezískám :D) Ale nejvíce mi vadí že i když je tu solo update tak pro získání věcí na solo bosse je toho potřeba strašně hodně a já nejsem schopen tolik věcí sehnat. Myslím že hráči ve frakcích mají na serveru mnoho více možností než ostatní hráči.


Co si myslíte o našem dojmu v celkovém světě českého minecraftu?
No. Většinou za tyto nadávky na Vás může zavíst. Jde vidět že majitelé některých ostatních serverů Vám pouze závidí.
Ještě řeknu svůj celý názor k tomu dojemu:
1. To že si ostatní servery myslí že nejste moc RPG je docela divné. Já nevím jaké servery si to myslí ale pokuď jsou to ty které myslím tak bych řekl že RPG nejsou oni
2. kdyby jste byli pořád E2 tak se nic nezměnilo a změnilo se prakticky všechno (koukal jsem na nějaká videa z E2)
3. nevím jak někdo může říct že je helperům 10... Podle mého názoru jsou právě helpeři na serveru nejvíc v pohodě a nejsou toxic. Rozhodně jim 10 není.
4. Nevím v čem tenhle server může kopírovat když je úplně odlišný a kopírovaní je ctrl c ctrl v což neděláte. Ani nevidím nějaké inspirace od ostatních serverů, protože tento server prostě dle mého názoru neřeší ostatní servery a ani mezi ně nezapadá, protože jde vidět to propracování
5. p2w.. No.... možná to tak trošku je ale já bych řekl spíš pay to progress. Protože ten kdo do toho fakt dává peníze tak je docela rychle na nějakém dobrém EPMMO levelu. Podle mě si tento server zaslouží od hráčů penízem, protože snaha se má cenit. Dle mého názoru tedy server není pay to win. Je to něco trošku jiného

Jak si myslíte, že je nejlepší způsob dostat server do povědomí?
Chtělo by to nějaké streamery a tak. Takový Darkry už ze serveru moc nenatáčí.. ani spidey ani ten poslední. A ti kteří natáčí jsou serverem neznámí. A nebo nějakou propagaci. Já osobně se na CzechCraft nedívám. Pouze tam hlasuju pro server.


Můj rychlý názor na server:
Zkrátka toto je ten nejlepší RPG server v CZ/SK komunitě. Možná i jeden z nejlepších v celé komunitě RPG minecraft serverů. Doufám že budete se serverem pokračovat a doufám že na serveru bude stále hrát tolik hráčů. Já jsem rád že na tomhle serveru mohu hrát a že jsem se o něm dozvěděl. PP body mi prosím nedávejte. Sice bych je potřeboval ale já toto nepíšu kvůli odměně. Já to píšu kvůli tomu že jsem chtěl zkrátka napsat můj pohled a názor na tento server.


(omlouvám se za gramatické chyby a za moje vyjadřování. Moc mi nejde se vyjadřovat tak doufám že tomu jde rozumět)
Napsal: Matykralik

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#7
Tvé herní jméno:
scooby50
Jak dlouho už náš server hraješ?
Na serveru hraji od poloviny E2.
Jak jsi ho odhalil?
Server jsem odhalil přes Czech-craft.
Co tě tenkrát zaujalo, že jsi tu začal hrát?
Zaujal mě propracovaný příběh a poschovávané poklady.
Co myslíš, že ti hraní na serveru dalo?
Našel jsem nový způsob trávení volného času.
Co se vám na serveru nejvíce líbí?
- Vlastní zbraně a zbroje
- Prsteny
- Dekorativní předměty do rámečku
- Zajímavá města
- Možnost stát se vampírem nebo vlkodlakem
Napiš, v čem si myslíš, že jsme jiní než jiné servery:
- Resourcepack
- Epmmo a další vlastní pluginy
Co na našem serveru není a jinde většinou je?
- Jsou zakázané módy
- Pod předmětem v inventáři se neukazuje výdrž předmětu
Co si myslíš, že je nejunikátnější věc na našem serveru, která stojí za zmínku?
Rozhodně resourcepack.
Proč bys doporučil hrát jiným lidem na našem serveru?
Omlouvám se, ale server v současné podobě bych spíš nedoporučil.
Co bys řekl kamarádovi, kdybys ho chtěl přesvědčit, aby se připojil na náš server?
Odpověď je stejná jako u předchozí otázky.
Je něco co si myslíš, že by pomohlo nováčkům se lépe zapojit do hry?
Představit jim věci postupně, ne všechno najednou. Nováčci neví, jestli si mají vytvořit resku, dělat questy, zabíjet orky nebo těžit v miningu. Pokud se nepletu, tak zde ještě chybí nějaký úvod do chiméry a k frakcím.
Co si myslíš, že bychom měli zlepšit?
- Nemít pořád vanish
- Vyjadřovat se k návrhům na fóru
- Zmenšit vliv náhody na serveru
- Pracovat dohromady, rozhodně ne každý sám
- Přidat víc RPG prvků:
Přijde mi zvláštní, že celou dobu hrajeme se sharp 4 a prot 4. Všechny zbraně mají tento enchant a je pak jedno, co používáte. Je potřeba hráče nějak donutit, aby se snažil získat lepší vybavení, ne aby si u orků získal lovkyni a hrál s ní na levelu 35. Např. aby lovkyně dávala víc orkům, ale zase míň ohnivým elemetálům. To stejné u armoru.
Také by nebylo špatné přidat common a rare vybavení, protože např. kosa existuje jen v epické a legendární variantě.
Dále bych táké přidal návody na výrobu legendárních zbraní i do ostatních dungeonů.
- Aby se bossové nedespawnuli pokud jste sami v dungeonu.
Co si myslíte o našem dojmu v celkovém světě českého minecraftu?
Celkový dojem nemáte úplně nejlepší. Strašně moc věcí závisí na náhodě. V bednách máte 1% na sekeru, 1% na meč, 1% na drahokam a pak 15% - 8K, 15% - 10K, 15% - 5rk. (Předešlé hodnoty slouží pouze jako příklad a nejsou přesné, hlavní je si uvědomit že téměř pokaždé proděláte) Jak se potom má cítit hráč když mu při spojování získaný drahokam rupne? Nejhorší je, že nemůžete ovlivnit, jestli rupne nebo se spojí. Nebo bych na něco zapomněl? – Za PP body si můžete koupit klíč k Premium truhle ve které mate 4% na svitek, který ani NEGARANTUJE šanci na spojení, pouze ji zvýší. To co jsem napsal, už teď vypadá příšerně a to jsem ani nezmínil Talisman štěstí. Proto se píše, že Epes je p2w.
Jak si myslíte, že je nejlepší způsob dostat server do povědomí?
Podle mě by stálo za to si najít nějakého slušného českého Youtubera a domluvit se s ním, aby natočil video z Epesu.

Věci jsem psal stručně, jestli chcete o něčem vědět víc, napište mi, rád se rozepíšu.
scooby50

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#8
Otázky pro dotazník:
Tvé herní jméno: (pro jistotu, někdy máte jména, že nevíme o koho jde) :D
tomator

Jak dlouho už náš server hraješ?
Asi kolem 2 let? Nejsem si tolik jistý
Jak jsi ho odhalil? (od kámoše, přes czech-craft, video?)
Můj brácha ho našel, a já to od něj okoukal ( na E2)
Co tě tenkrát zaujalo, že jsi tu začal hrát? Propracovaný RP a originalita jakou jsem nikdy neviděl.

Co myslíš, že ti hraní na serveru dalo? (např. seznámil jsem se s kámošema atd.)
Seznámení se dobrými lidmi, komunita, a někdy i dobrou náladu :)
Co se vám na serveru nejvíce líbí? (napiš alespoň 5 věcí)
Komunita, Funkčnost, schopný AT, TO že tam není žádný hacker, vlastně i ten nápad těch WB a CW, které mi přijdou hrozně originální, sranda kterou zde prožíváme :D
Napiš v čem si myslíš, že jsme jiní než jiné servery (napiš alespoň 5 věcí př. máme zde vlastní Resourcepack):
Vlastní RP, dobrý příběh, updates které jsou velmi časté, že tu nejsou hackery, a originalita nápadů WB a CW :)
Co na našem serveru není a jinde většinou je? (např. chybí možnost redstone atd.)
No, chybí mi lehce ty kolejnice a dispenzri, ale dá se to bez nich obejít.
Co si myslíš, že je nejunikátnější věc na našem serveru, která stojí za zmínku?
World Bosse a vlastně i ten příběh, který není sice bohužel dodělaný ale líbí se mi.
Proč bys doporučil hrát jiným lidem na našem serveru?
Je tu zábava, fajn komunita, žadný hackeři, a je to obsah do nekonečna, protože je systém serveru udělanej tak že je furt co zlepšovat (itemy)
Co bys řekl kamarádovi, kdybys ho chtěl přesvědčit, aby se připojil na náš server? (slušně prosím :D)
"Pojď kámo, příjmem tě do frakce a užiješ si questy a budeme choit spolu wb"
Je něco co si myslíš, že by pomohlo nováčkům se lépe zapojit do hry? (např. větší tutorial zona ?)
Myslím, že je tutorial dostatečný, jedině bych poradil ať nezkoušejí používat hacky, protože toho budou jednou litovat :D
Co si myslíš, že bysme měli zlepšit?
Zlepšoval bych věci o které si lidi žádají, mě to zatím příde v pořádku.
Co si myslíte o našem dojmu v celkovém světě českého minecraftu?
Asi nejlepší český server :D. žádný server mě tak dlouho nebavil a tenhle je speciálně originální.
Jak si myslíte, že je nejlepší způsob dostat server do povědomí?
Zkusit to hrát aspon 3 dny, myslím že 3 dny by si každý zapamatoval už jen kuli té atmosféře pomocí sound efektů, které jsou v RP.

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#9
Epes píše:
09 črc 2020 22:28
Připravujeme nový obsah, plánujeme hromadu věcí, ale protože už jsme tak zabraní do práce spousta věcí nás už nenapadá a nevidíme spoustu věcí, které třeba uvidíte vy. Rádi bychom proto abyste nám pomohli se trochu pozastavit a podívat se na server s širší perspektivy. Proto vás prosíme o vyplňení malého dotazníku a napište co nejvíc nápadů vás napadne.

Dojem ve světě minecraftu:
Rádi bychom i zkusili v budoucnu pozvat nové hráče na server a vymyslet nějaký článek pro FB skupiny, ale samozřejmě pro nováčky není tak jednoduché se hned zorientovat. Navíc jsme koukali, že cizí servery nás celkem dost hatí a velmi se jim nelíbí naše práce prý "nejsme dost RPG", nebo mají pocit, že jsme pořád E2 a padá u nás inventář, helperům je 10, kopírujeme prý všechny možné servery a jsme šíleně p2w. Sice tyto názory šíří hlavně majitelé konkurenčních serverů a to i přesto, že jsme jim nikdy nijak neublížili, ale přesto všechno tyto tvrzení se občas objevují. Co si o tom myslíte vy? Rádi bychom tímto způsobem věděli, co třeba u nás stojí za to, v čem jsme vyjimeční, nebo naopak průměrní.

Odměna!
Každý kdo kompletně vyplní dotazník získá malou porci PP bodů! (30 PP bodů)
Tři z vás náhodně vybereme a ti získají 150 PP bodů
(přece jen větší šanci budou mít ti, co budou mít opravdu velmi zajímavé postřehy a takové, které se nebudou tak opakovat).

Pište nám prosím vaše názory do 17. 7. 2020

Děkujeme vám moc za spolupráci a nemusíte se některé věci bát rozvinout nebo rozjet i nějakou diskusi v rámci tohoto téma.

Otázky pro dotazník:
Tvé herní jméno: (pro jistotu, někdy máte jména, že nevíme o koho jde) :D
--Pan_Reed
Jak dlouho už náš server hraješ?
--3 roky
Jak jsi ho odhalil? (od kámoše, přes czech-craft, video?)
--od kamoša borko369
Co tě tenkrát zaujalo, že jsi tu začal hrát?
--zaujalo ma že to je originalny česky RPG server s PvP ,Hlavne k pre to RPG som začal hrat
Co myslíš, že ti hraní na serveru dalo? (např. seznámil jsem se s kámošema atd.)
--zoznamil som sa s kamošli , celé dni na dc su sranda , ale aj velke nervy ale v celku je to super cely server
Co se vám na serveru nejvíce líbí? (napiš alespoň 5 věcí)
--EPMMO + RPG čast,
Napiš v čem si myslíš, že jsme jiní než jiné servery (napiš alespoň 5 věcí př. máme zde vlastní Resourcepack):
--vlastny resourcpack, EPMMO, Zaujimavé PvP, Možnost hlasovat, Skupinove Dungeony
Co na našem serveru není a jinde většinou je? (např. chybí možnost redstone atd.)
--lepšia komunita,Pravidelnejšie ubdaty
Co si myslíš, že je nejunikátnější věc na našem serveru, která stojí za zmínku?
--EPMMO-Skupinové Dungny
Proč bys doporučil hrát jiným lidem na našem serveru?
-- srandovna komunita, RPG graind,
Co bys řekl kamarádovi, kdybys ho chtěl přesvědčit, aby se připojil na náš server? (slušně prosím :D)
--Pod so mnou Hrat najoriginalnejší česky RPG/PVP server Vyboostim ta!!!
Je něco co si myslíš, že by pomohlo nováčkům se lépe zapojit do hry? (např. větší tutorial zona ?)
--doporučujem dat na lvl 15 vip na 5 dni napr na lvl20 vip na 5 dni a každých 5 lvl že bude proste FREE Vip na niekolko dni
Co si myslíš, že bysme měli zlepšit?
--Pravidelnost vydavania noveho kontentu, konečne dat vyšií lvl a častejšie davat Double xp EVENT a pridat do každeho dungu questy na XP a lepšie odmeny nie ako na lvl 45 dia bedna , ktorých za den mam 10 ale radšej ako na EII na lvl 40 tu prilbu alebo niečo take aby sa pridavalo na server za lvl nie dia bedne a kluče alebo zlate bedne , ktroe maju cenu 20..
Co si myslíte o našem dojmu v celkovém světě českého minecraftu?
-- neviem sa vyjadrit
Jak si myslíte, že je nejlepší způsob dostat server do povědomí?
--Dávat častejšie novy kontent + vymisliet nove itemy napr do rybarenia čo budu padat alebo v mining oživit nejakým drahokamom, niečim novým , viacej riešit forko.

Re: V čem jsme jiní? Malá soutěž o odměnu.

#10
Otázky pro dotazník:
Tvé herní jméno: (pro jistotu, někdy máte jména, že nevíme o koho jde) :D

kralik159159

Jak dlouho už náš server hraješ?
6 - 7 let

Jak jsi ho odhalil? (od kámoše, přes czech-craft, video?)
Od kamaráda

Co tě tenkrát zaujalo, že jsi tu začal hrát?
Tehdy mě to začalo bavit, protože to bylo jednoduché na pochopení a hlavně mě bavilo dělat questy a dostávat se do nových lokací.

Co myslíš, že ti hraní na serveru dalo? (např. seznámil jsem se s kámošema atd.)
Určitě jsem nejprve přišel na to, že něco takového se dá v Minecraftu udělat- i když to pro mě tehdy bylo úplně nepředstavitelné a poznal jsem novou komunitu lidí. Též mi to dalo i nový způsob trávení volného času.

Co se vám na serveru nejvíce líbí? (napiš alespoň 5 věcí)
- Každý člověk si tam najde "něco svého"
- Vlastní textury
- Propracované questové linie
- PoloWBčka, SoloWBčka, WBčka
- Skupinové dungeony

Napiš v čem si myslíš, že jsme jiní než jiné servery (napiš alespoň 5 věcí př. máme zde vlastní Resourcepack):
- Každý člověk si tam najde "něco svého" - ostatní servery jsou většinou zaměřeny třeba na jednu věc. (PVP, PVE, RPG)
- Vlastní textury
- Speciální orečka v miningu
- Rybárna
- Vládce světa
- Křídla

Co na našem serveru není a jinde většinou je? (např. chybí možnost redstone atd.)
- Nemůžeme používat žádné módy

Co si myslíš, že je nejunikátnější věc na našem serveru, která stojí za zmínku?
Určitě křídla. Opravdu nikde jsem neviděl udělat něco takového, takže toto bych považoval za unikát. :D

Proč bys doporučil hrát jiným lidem na našem serveru?
Pokud člověka baví PVP a PVE s prvky RPG, tak bych mu určitě nejprve doporučil tento server. A proč? Protože mi toto přijde jako nejlepší server v tomto stylu, jelikož zde si hráč opravdu najde svojí zábavu.

Co bys řekl kamarádovi, kdybys ho chtěl přesvědčit, aby se připojil na náš server? (slušně prosím :D)
Můžeš tam rybařit, těžit, bojovat, vylepšovat si určitý skill. Mají tam speciální křídla, helmy, atd..

Je něco co si myslíš, že by pomohlo nováčkům se lépe zapojit do hry? (např. větší tutorial zona ?)
Buď zvětšit nějakou tutoriál zónu, anebo nějaký začátečnický quest, který bude nováček povinný sebrat, aby prošel dál. Quest by ho provedl celými základy Epesu. Od skillování věcí po questové linie.

Co si myslíš, že bysme měli zlepšit?
Trochu bych vybalancoval to, co se dá koupit za PP v /shop. Dia klíče jsou dost OP a skoro nikde jinde, jak za PP se nedají získat. Já nevím jak ostatní, ale já jsem skoro všechny drahokamy získal přes dia bedny. Ten, kdo má hodně PP, tak si může koupit dia klíče a vyměnit je za dia bedny a hráč, který hraje týden, tak má věci, které mají ostatní za několik stovek hodin hraní.

Co si myslíte o našem dojmu v celkovém světě českého minecraftu?
Hodně konkurenčních serverů dost tento server kritizují. Hodně v tom stylu, že toto není dost RPG, atd.., ale myslím si, že dojem nemůžete mít jinak špatný, protože držíte se v TOP příčkách na czech-craftu.

Jak si myslíte, že je nejlepší způsob dostat server do povědomí?
Myslím si, že je nejlepší způsob dostat server do povědomí buď přes Youtube, anebo přes "server listy" (např. czech-craft).
cron