Vážení a milí!

Konec22Dámy a pánové, dnešní a nejen dnešní incident mezi adminy a hráči, rozvracení komunity už zašel za hranici tolerance našeho administračího týmu, komunity i celého serveru …

Poslední dobou uniká určité části hráčské komunity důvod, proč přichází vlastně „hrát“ na server. Když server začínal, bylo pouhých 10 pravidel, které hráči dodržovali a vše fungovalo do doby než jistí dárečkové místo toho aby si zahráli „hru“, která je měla zabavit, hledali způsoby jak tu „hru“ obejít, přechytračit a vlastně přeskočit tu část, která tou „hrou“ je. Od té doby zbytečně přibývalo více a více pravidel, práv a povinností každého hráče, protože tito „dárečci“ byli čím dál více mazanější a hledali kličky nejen v samotné hře, ale i v pravidlech samotných, aby se mohli ospravedlnit. Tady mě napadá jediné, proč tito hráči přichází hrát hru, když jí pak obejdou, přeskočí, podlezou… a vymýšlí kličky, které se samotnému obsahu, to co hru dělá hrou vyhnou? To přece postrádá logiku! Vymysleli jsme spoustu způsobů jak hráče omluvit za jejich chování, zlehčovat jejich situaci, ale ono to vážení nejde do nekonečna a proto budou zpřísněna pravidla i tresty!

Pokud někdo patří do kategorie těch, kteří rádi podvádějí, obcházejí, vyvolávají konflikty, nebo hledají výmluvy pro své nečestné jednání – nechť odejdou a vůbec na náš server nepřichází. Pro ty tento server neděláme a dělat nebudeme! Zde pro ně není místo! Tento server má mít nejen kromě zábavy i poučnou hodnotu, snažíme se vás podnítit k hodnotám jako je čest, dobré chování a jisté zásady. Tento server je tvořen lidmi, kteří chtějí aby se hráči bavili, a pro hráče, kteří se rádi baví a budou ochotni pomoci admin teamu v rozvoji… ne tím, že mu budou házet klacky pod nohy.

Tento server tvoříme ve volném čase, pro radost a musíme říci že z mnohých věcí radost máme. Propojujeme lidi, kteří by se jinak nepotkali, pomáháme budovat přátelství, která by pravděpodobně jinak nevznikla a to jak mezi sebou tak mezi hráči, tvoříme příběhy, snažíme se odvádět to nejlepší co v nás je. Místo toho abychom šli ve volném čase například hrát něco co nás baví, a kde nám tu supr zábavu připraví někdo jiný, jdeme na server abychom bavili druhé a odpovídáme na stovky dotazů, často na úkor vlastního spánku, školy, práce, rodinných vztahů… neustále řešíme různé technické zádrhely a téměř vždy nám píše několik hráčů najednou, všichni se dožadují pozornosti, rychlé odpovědi, okamžité vyřešení.

Adminování  není procházka růžovým sadem a pohled z naší strany je jiný než pohled hráčů. Adminé a helpeři jsou mnohdy pod silným tlakem, vyčerpaní, unavení, každý od nich něco očekává, ale zapomíná se na to hlavní, adminé jsou hlavně lidé, kteří rádi tvoří pro druhé. Nejsou to ničí sluhové, služky, kteří nečekají na nic jiného než se je nějaký dobrák zeptá na banální otázku a dožaduje svých „práv“. Dokonce nemáme povinnost radit s věcmi, které si každý hráč může najít na webu, ale i tak to děláme a děláme to pro to protože to považujeme za správné a chceme aby se hráči cítili dobře, protože to co děláme je pro dobrý pocit!

Výstup jistého nejmenovaného zabanovaného hráče, který se přišel házet klacky pod nohy našem admin teamu … Má to být pomsta, za to, že byl potrestán…za to že nejednou obešel pravidla, a nejenže se o hru připravoval, ale ještě jí tím znehodnocoval druhým. Nakonec byl … pro něj zřejmě nečekaná událost – zabanován. Místo aby se dotyčný zamyslel, co udělal špatně, hledá vyníka. A našel ho v členovi admin teamu. Tohle už je opravdu za hranicí slušného chování a logického přemýšlení. A není to problém pouze tohoto jednoho hráče, ale mnoha dárečků, kteří přišli na server rozvracet komunitu, vyzkoušet si co jejich názor udělá s jinými, balancující na hranicích pravidel.

Adminé našeho serveru denně vyřídí desítky emailů, odpovídají na facebooku, odpovídají ve hře, pomáhají řešit problémy, denně jim zalže nebo se snaží něco nečestně získat několik hráčů. Používají hacky, jsou vůlgární, nerespektují ostatní, hádají se ve věcech ve kterých nemají pravdu a ještě mají tu drzost osočit  někoho z lidí, kteří zde zanechávají kus sebe, že jsou špatní a rozvracejí komunitu.

Někteří z vás by se velmi divili, kdyby byli v kuži některého z našich členů AT, a viděli by, že obrovská snaha mnohokrát není doceněna, místo pochvaly přichází nadávky a místo uznání pošpinění adminova jména. Slova „děkuji za pomoc“ jako by neexistovala. Někteří mají pocit, že je to naše povinnost. Ne opakuji, není!

S tímto typem jednání končíme a bude tvrdě trestáno! Admin team, který tu pro vás připravuje zábavu je pravou duší tohoto serveru, bez nich to bude jen pusté místo. Pokud jste k nám přišli hrát, pak si važte lidí, kteří to pro vás dělají! Tito lidé hlídají aby jste nebyli okradeni, řeší vaše spory, nahrazují vaše ztracené předměty, opravují a vyvažují hratelnost, banují hráče kteří používají hacky a kazili by hru i vám…a admin team tohle řešit nemusí, ale přesto to dělá!

Ban obdrželi ti, co si zasloužili zákaz vstupu na server. Proč? Aby nekazili hru ostatním za porušení pravidel se kterými souhlasili vstupem na serveru. A nejde vždy jen o pravidla, chovejte se tak, jak by si každý kdo pro vás něco dělá zasloužil! A pokud už jste potrestáni byli buďte odvážní, postavte se zodpovědnosti čelem a příjměte svůj trest se ctí!

Byly tu aféry, kdy se jedni hráči snažili aby byli zabanovaní nepřátelští hráči, jenže zase vám utíká pointa… proti komu budete soupeřit ve hře. Když nebude nikdo, kdo by soupeřil… taková hra vás brzy přestane bavit a tady je také kámen úrazu. Bojujte na serveru čestně, chovejte se ohleduplně a buďte skvělými kamarády, válečníky, obchodníky, dobrodruhy, nepřáteli. Takové aby vždy byla radost s vámi hrát!

Tento článek se netýká hráčů kteří poctivě hrají, mají zájem podpořit zábavu na epesu a snaží se pomáhat a jsou ohleduplní nejen k admin teamu ale i k ostatním hráčům na serveru. Děkujeme za ty, kteří takový  jsou a že jich také není málo! :)

20 komentářů u “Vážení a milí!

 1. Jak pise tom …kazdopadne zase na druhou stranu jestli to nekdo nechce dobrovolne delat at to radsi nedela vubec, nebo jestli si tim chce neco dokazovat nebo tak jako treba ChrisC07 tak at jde radsi pryc jako sel on. Hraci poznaji moc dobre kdyo jim chce pomoci a kdo nad nimi ohrnuje nos a to i prez to ze na severu hraji dele jak treba on. Takze jeste jednou rikam kdo chce pomoct a hrat si at to dela kdo ne at Vam to nekazi tim jak breci ze nic nestiha a jak je strasne zamestnany…. je to totiz dobrovolne neni to zamestnani je to porad jen hra a s tim placenim… server se jiste zaplati v suocasne dobe sam .A admin je predevsim taky nekdo kdo by mel hracum pomahat a ne jim hazet klacky pod nohy…. bez hracu by nebylo totiz nic. Vse nej do noveho roku celemu serveru

 2. Hraji tu dlouho takže něco napsat dokážu a psal jsem to mockrát. Hráči a Hráčky vy si vůbec neuvědomujete co pro vás AT dělá kdyby jste byly na jejich místě po dni to vzdáte, jak píše Epes řeší stížnosti které nemají smysl,řeší emaily které se po dlouhé době ukázají že z toho nic nevzešlo a platit za server tolik peněz a řešit všechny problémy hráčů kteří bagují protože je na serveru nebaví si skákat ty parkury atd. tak jim to ještě stěžujete a oni jsou ještě na tolik milý aby to řešily a prohledávaly ten log koukněte se co vytvořily, obří komunitu ve který lidi by neměly podvádět a užívat si na tolik propracovaného a originální RPG Minecraft serveru v ČR ! Ale hold to tak nejde AT to mrzí hodně hráčů to mrzí i mě to mrzí že to takhle je když server měl pár měsíců tak všechno nádherně šlo ale ted je to úplně jiný a sám se ještě divím že mají AT nervy a zvládají to, jak jsem se na vše díval tak je neuvěřitelný že to pro vás dělají pro celou tuhle nádhernou komunity sluggi např. ten přivedl spoustu nových věcí. Řekněte mi kde by jste našli klanové války,vládce světa,spectra,příběhová linie.Bez Inter a Chrise nevím jestli by tu server stále ještě byl takže přeji Hodně AT štěstí at to 4 roky vydrží server a hráčům kteří podvádějí a nebaví je to tady at rači odejdou

 3. Také to nechápu,hráči/hráčky používají „heky“ pouze k tomu,aby se zviditelnily,a vysmívaly se těm,které zabijí.A poté co hráč zjistí že hacky má,začne sám nadávat jako malé děcko např. „omg ten kokos(t) má hacky dajte mu BAN,omg hacky -.-“
  přesto díky tomuhle hreší mnoho lidí.souhlasil bych s MrOldGold.Dobrovolníci by směli dávat pouze kicky,či mute max na 5 min.(Ano,pokud toho bude hráč zneužívat,jednoduše…Ban! Epes to velmi hezky napsal.

  • Už jsem se vyjádřil k předchozímu tématu na „Dobrovolníky”. A to, že by mohli dávat kicky, mute tak to se mi také moc nelíbí. Dobrovolník je ten, kdo pomáhá jen tak a nepotřebuje, aby ostatní věděli, že je dobrovolník nějakým prefixem. Jak říkáš to, aby se hráči zviditelnily, no mně to připadá, že se chcete zviditelnit i vy. Dle mého názoru se chcete zviditelnit tím, že budete oficiálně dobrovolník s prefixem a právy a budete pomáhat AT, ale to můžete i bez prefixu a příkazů.

 4. Toto melo nastat jiz mnohem drive ale i tak nemyslim ze je pozde a ze to serveru VELMI prospeje. Lidem co chteji serveru pomahat pomozte, lidem co ho chteji kazit pomozte take ale s odchodem… preju mnoho hracu kteri jak ja sam rikam si chteji hrat,moc Vam to preju protoze tento server si to zaslouzi uz kvuli lidem kteri si s nim tu praci dali a davaji … hodne stesti a sil do dalsich dni a let.

 5. Tento příspěvek určitě pár hráčů přesvědčí ale pořád budou takoví co v tom budou pokračovat.Jak jsem napsal na foru:Je hodně lidí kteři by pracovali pro server na technické stránce a nebo pomahali s věcmi adminům ,odpálkovali spamy,dali mute,screenovali bugery a hackery,Okamžitě odpověděli na otázku hráčů když by Helper nemohl nebo nebyl přítomen a nic by nechtěli na oplátku jenom aby pomohli serveru.Mezi takové lidi patřím já.Navrhuji vytvořit funkci Dobrovolník(asi je to blbost) kteří by vykonávali tyto věci a zlehčovali pobyt AT na serveru a zpříjemňovali herní zážitek všem na serveru.

    • Takoví dobrovolníci jak se říká pomáhají dobrovolně, když mají čas poradí. Takových lidí je na Epesu nespočet a je zbytečné zakládat „Dobrovolníky”. Ty si možná myslíš, že radíš sám, ale určitě radí i více lidí třeba občas. A navíc by toto zase trochu zatěžovalo AT, museli by to např. hlídat aj. Tudíž ať radí ten, kdo má čas a určitě radí skoro každý člověk, alespoň trochu. A to, že by pomáhali na technické stránce jakože by měli přístup k pluginům a jejim příkazům? To nemají ani helpeři… (nejsem si jist, možná přístup k pluginům mají, ale nepomáhají takto AT), tudíž to neprojde.

 6. Ahoj Epesi ty týdny a měsíce co tu hraju jsem naprosto spokojen s přístupem A-Teamu zrovna včera mi pomohl s jedním problémem.
  Ale co chci říct jsem rád že ti hráči kteří hru spíše ničí těm ostatním vůbec nemám rád…
  Zrovna včera jsem záhledl jednoho hráče (nick nebudu jmenovat ) který měl SPEDD a FLY HACK.

 7. Ahoj Epesi vážím si toho co pro nás děláte . Sám pomůžu nikdy Helperovi když hráči (Nováčči ) neví . Taky nesnáším lidi co říkají sprostá slova a nadávají na Epesu mě to baví hrát s psychotic s tvarohem , a se všema hráčema kteří nejsou namyšlení a arogantní

Napsat komentář