Fórum

Z Epesní Wikipedia
Přejít na: navigace, hledání

Vstup na forum

https://www.epesuj.cz/forum/

Co je to fórum?

Fórum je stránka Epesu, kde se diskutuje o všech různých věcech. Zakládají se zde například žádosti o unban, hlásí hříšníci nebo oznamují technické problémy. Najít tu také můžeme nábory do frakcí a jiné užitečné věci.

Fórum má celkem pět hlavních nadpisů. Pod každým nadpisem je různý počet podnadpisů, neboli sekcí. Teprve v sekcích se zakládají témata, která obsahují různé diskuze a jiné věci. Témata zakládají hráči.

Registrace na fórum

Nyní známe nadpisy a jejich sekce. Aby do nich však mohl hráč přispívat a psát, musí se nejdříve zaregistrovat. Registrace je velmi jednoduchá. Přejdeme na fórum Epesu a podíváme se do pravého horního rohu fóra. Tam najdeme ikonu "Registrovat". Klikneme na ni a dále postupujeme podle zadání. Až celou registraci dokončíme, půjdeme se podívat na další funkce, které nabízí váš uživatelský panel.

Uživatelský panel

Po registraci nám vznikl náš uživatelský panel. Skrývá se za ikonou, která je po přihlášení na místě fóra, kde byla předtím registrace. Nyní tam máme své jméno (v našem případě například Tester0). Když najedeme myší na tuto ikonu "Tester0", ale neklikneme, zobrazí se pod ikonou dvě další ikony. První je "Zobrazit vaše příspěvky" a druhá "Uživatelský panel". Klikneme na "Uživatelský panel" a to nás přesměruje na jinou stránku, neboli do uživatelského panelu. Nyní se nám otevírá mnoho možností, jak pokračovat. Začněme tedy například úpravou našeho profilu.

Vzhled profilu

Pro vylepšení profilu máme jednu z ikon našeho uživatelského panelu, a tou se stává "Profil". Je to hned druhá ikona v uživatelském panelu (první je "Přehled", kam nás to automaticky přesměruje po kliknutí na "uživatelský panel". V přehledu najdeme všechny vlastní statistiky zde na fóru). Klikneme tedy na "Profil" a podíváme se, co nám nabízí. V "Profil" máme hned čtyři podnadpisy, které obsahují úpravu našeho profilu. Jsou to "Podrobnosti", "Podpis", "Avatar" a "Registrační údaje". Co který podnadpis umí, si ukážeme níže.

Podrobnosti

Zde si můžeme napsat všechny osobní údaje, které chceme, aby viděli ostatní.

Podpis

Podpis se zobrazuje vždy pod našimi příspěvky. Pod příspěvky se přidává automaticky, pro nás stačí, když si ho jen vyrobíme. K tomu právě slouží tento podnadpis. Máme zde prázdné okno, kde si můžeme podpis udělat. Hráči pro svůj podpis používají často nějaké citáty, gify (hýbající se obrázky) aj. My, jako uživatel Tester0, si sem napíšeme například "Epes server je nejlepší". Tento text dále můžeme různě upravovat, měnit mu barvy pomocí ikonek v příkazovém řádku nad ním, apod. Když jsme s podpisem spokojení, klikneme na "Odeslat". Nyní máme vlastní podpis.

Poznámka: podpis může mít maximálně 250 znaků. Jakmile toto porušíme, náš podpis se nám neuloží.

Avatar

Dalším podnadpisem je avatar. Avatar je jiné slovo pro náš profilový obrázek. V tomto podnadpisu si můžeme nastavit libovolný obrázek z našeho počítače, který ovšem splňuje tyto podmínky:

  • Maximální rozměry 90x90
  • Velikost obrázku 6.00 KiB

Pokud tyto podmínky nesplňuje, nemůžeme si tento avatar nastavit. Pokud ale splňujeme podmínky a chceme si avatar nastavit, klikneme na "Odeslat". Pokud budeme chtít změnit avatar zpět na výchozí, klikneme na ikonu "Reset".

Registrační údaje

Tento podnadpis slouží spíše k úpravě údajům zadaných při registraci, než ke vzhledu profilu. Můžeme si zde změnit naše momentální heslo.

Nastavení fóra

Další ikonou v uživatelském panelu je "Nastavení". Týká se to nastavení fóra obecně. Tato ikona má tři své podnadpisy, a to jest "Osobní nastavení", "Odesílání příspěvků" a "Prohlížení příspěvků". Opět si předvedeme jejich vlastnosti.

Osobní nastavení

Tento podnadpis se týče všeobecného nastavení, například kdo vám může zasílat zprávy, jazyk fóra apod. Nejpoužívanější vlastností tohoto podnadpisu je zřejmě "Vzhled fóra". Zde si můžeme nastavit vzhled fóra z výchozího (Flappie) na Prosilver. Po dokončení všech úprav klikneme opět na "Odeslat" a všechno tím uložíme.

Poznámka: změna vzhledu fóra z Flappie na Prosilver je sice zároveň také veliká změna v orientaci na celém fóru, za to je Prosilver však velmi užitečný. Pomocí něj se dají upravovat nebo mazat naše příspěvky, což u Flappie nejde. Pokud Prosilver chceme používat, doporučovala bych si na něj změnit vzhled brzy po registraci, jelikož pokud budeme delší dobu používat Flappie, na Prosilver se pak velmi špatně zvyká.

Odesílání příspěvků

Všechna nastavení o odesílání příspěvků.

Prohlížení příspěvků

Zde můžeme nastavit, jak se nám zobrazují cizí příspěvky.

Soukromé zprávy

Další ikonou v uživatelském panelu jsou "Soukromé zprávy". Obsahují šest dalších podnadpisů. To jsou "Napsat zprávu", "Koncepty", "Příchozí", "Odeslané (nepřečtené)", "Odeslané", "Nastavení uložených zpráv a pravidel".

Napsat zprávu

Tento podnadpis slouží k napsání a odeslání zprávy jinému uživateli. Do největšího okénka napíšeme text (zprávu), do menšího okénka s popisem "Předmět:" jméno zprávy a do úplně horního okna jméno uživatele, kterému zprávu píšeme. Pak klikneme na "Náhled" nebo "Odeslat".

Koncepty

Kromě "Náhled" a "Odeslat" tu však máme také "Uložit koncept". Pokud na to klikneme, zpráva se nám uloží do podnadpisu "Koncepty" a my ji můžeme dopsat a odeslat někdy jindy.

Příchozí

Zde najdeme zprávy, které nám někdo poslal.

Odeslané (nepřečtené)

Podnadpis pro zprávy, které jsme odeslali, ale člověk, který je má obdržet, je ještě nepřečetl.

Odeslané

Naše odeslané zprávy.

Nastavení uložených zpráv a pravidel

Zde si můžeme nastavit vlastní pravidla o odesílání a přijímání zpráv.

Skupiny

Další ikonou v uživatelském panelu jsou "Skupiny". Uživatelské skupiny umožňují administrátorům lépe spravovat uživatele. Každý uživatel má svojí výchozí skupinu. Ta definuje jak bude vypadat vůči ostatním uživatelům, například jakou bude mít barvu jména, avatar, hodnost, atd. Změnit výchozí skupinu lze pouze, pokud to administrátor na fóru povolí. Lze také vstoupit nebo být přidělen do dalších skupin. Některé skupiny vám mohou dát větší pravomoci pro prohlížení nebo zvýšit vaše možnosti v jiných oblastech. Takže například uživatel s červeným jménem na fóru patří do skupiny Administrátorů, uživatel s modrým jménem zase do Eventerů apod.

Poznámka: podnadpisy v této ikoně si nebudeme jmenovat, jelikož v tomto článku je vidět, že by to bylo zbytečné. Zkrátka pokud se stanete členem AT, admin vám povolí funkci skupin a vy si potom můžete určenou skupinu aktivovat.

Přátelé a nepřátelé

Další ikonou v uživatelském panelu jsou "Přátelé a nepřátelé". Obsahuje dva podnadpisy a to jsou "Přátelé" a "Nepřátelé".

Přátelé

Do podnadpisu "Přátelé" máte možnost přidávat nebo odebírat přátele. Přátelé slouží k rychlejšímu výběru uživatelů pro odesílání zpráv.

Nepřátelé

Zde si můžete přidat nepřátele. Nepřátelé jsou standardně ignorováni. Zprávy od těchto uživatelů nejsou plně viditelné a soukromé zprávy nejsou povoleny.


Založeno Craftiiiiik007