Začínáme na Epesu

Lets start!

prichazi

Pokud jsi na serveru nový, určitě se ti bude hodit zbroj do začátku, kterou najdeš v truhlách ve městě Větrov u spawnu. Jako nový hráč také získáš nezbytné kamenné nářadí a informace v podobě knih v základní lokaci serveru. Abys mohl postavit vlastní dům zajdi si ke Gretonovi pro dotaci materiálu (radnice), ve městě jsou obchůdky s jídlem a základními nástroji.

Každý hráč začíná ve světě World, mírumilovný svět ve kterém není PVP. Vyjímku tvoří PVP areny a PVP questové lokace.

Ideálním startem, než se vydáš kamkoliv jinam je navštívit Mining svět, ve kterém může libovolně těžit suroviny, ale pozor tento svět se každých 14 dní restartuje, takže zde rozhodně nestav domek ani neukládej suroviny.

Suroviny je nejlépe v úplném začátku ukládat do Enderchestky /ec, a nebo si najít v hlavním světě nějaké místo a zřídit si zde residenci a postavit domeček.

A nejen do začátku se ti také bude hodit Hlasování za jídlo, xp lahve a PP body, které se ti automaticky přičtou za každé hlasování, které přes naše stránky provedeš!

Peníze

Bez peněz do hospody nelez!  Aby jsi si mohl usnadnit práci a nemusel všechno těžit sám, potřebuješ si vydělat nějaké peníze. Ty si můžeš vydělat několika způsoby.

  • V mobareně
  • Questy
  • Prodejem surovin v admin shopu či v shopech hráčů
  • Zabíjení bossů či obyčejných mobů

Asi nejjednodušší cestou je questování, prodej surovin a zabíjení mobů ve volné přírodě.

Časem až budeš mít nadbytek surovin, můžeš si udělat vlastní obchod a vydělávat peníze z prodeje pomocí Chestshopů.

Zabezpečení domu

Postavit dům, není zase tak těžké, ale pojistit ho proti nenechavým zlodějům už vyžaduje vytvořit vlastnickou ochranu! K tomu budeš potřebovat kost, ano správně kost, z kostlivce! A potom budeš postupovat podle jednoduchého návodu residence!

Výprava za dobrodružstvím

Ve světě epesu nejsou jen holé jeskyně, ale rozlehlé dungeony plné krvelačných nepřátel, kteří střeží velké poklady. Můžeš narazit na vesnice goblinů, ztracenou pevnost fanatiků a dalších z mnoha dobře střežených míst. Je dobré se předtím než vyrazíš dobře připravit a bez minimálně železné zbroje neriskovat! Nebo si můžeš poslat sms VIP ,poté ikdyž zemřeš tvůj inventář ti zůstane!

Questy

Určitě sis všimnul, že ve světě postává množství neznámých postaviček, čas od času něco řeknou! Některé z těchto postav ti mohou zadat úkoly! Až nějakou takovou postavu uvidíš, klikni na ní pravým tlačítkem a do chatu napiš bez lomítka YES.

Zlepšuj schopnosti!

Ano i to je u nás možné, chceš být dobrý šermíř ? Potom často používej a sekej nepřátele mečem! Budeš se postupně stávat silnější a získáš speciální schopnosti meče. To samé platí i o jiných disciplínách jako je sekera, luk nebo pěsti. Hodně skáčeš ? I to se započítává a zlepšuješ svoji schopnost. Seznam schopností které ovládáš zjistíš pomocí příkazu /mcstats

——————————————

Náš server je vysoce interaktivní a obsahuje snad všechny známé herní prvky.Epes server je unikátní server na české minecraft scéně!

Povedlo se nám spojit dva rozdílné herní servery do jednoho, obsahujeme jak PVP svět tak i normální Build svět, se všemi možnými vylepšeními, které si jen může srdce minecrafťáka přát!

Adventure – na serveru je množství hlídaných dungeonů s poklady, které střeží pasti a temní hlídači.

RPG – na serveru zdokonalujete svou postavu pomocí mcmmo pluginu, zlepšujete vaše schopnosti skákání, lukostřelby, meče, sekery atd. a získáváte speciální skilly. Čím více trénujete tím jste lepší!

Economy – Na serveru je funkční ekonomika tvořená samotnými hráči a admin shopy. Hráči získávají peníze prací a utrácí ve vlastnoručně vytvořených obchodech tzv. Chestshopech!

Frakce – Jedná se o frakční seskupení hráčů chránící své uzemí a dobíjející jiné. Můžete si vybojovat respekt před ostatními hráči a projevit vůdčí schopnosti v našem světě Chimera!

Vůdci s největším počtem zabraného území, se spolu utkají o post „vládce světa“ jenž disponuje velkou magickou silou!

Questy – Na serveru můžete plnit tzv. questy, tedy úkoly které vám zadávají herní postavičky ve hře.

Klany – Klany Gorlands a Rebels, bojující o území světa Epesu. Ti, kdo jsou součástí klanu budou povoláni bojovat se svými nepřáteli z druhého klanu o hlavní města světa Epesu -> Větrov, Tortuga, Camelot a další.

V současné době obsahuje náš epesní server 4 světy, založených na různých stylech a hratelnosti.

World – Hlavní svět, obsahující adventure mapu, dungeony, questy, poklady, admin shopy, města a možnost stavění domů s residencí.

mapaepesminiMining – Speciální svět určený pouze ke kopání čehokoliv, co uvidíte, není v něm povoleno PVP a tak je bezpečný i pro nováčky. Tato mapa je pravidelně restartována (každých 14 dní), takže zde nedoporučujeme stavět obydlí :).

Chimera – PVP frakční svět, ve kterém lze stavět pouze na claimnutém území. V tomto světě nelze dělat residence, teleportovat se a vypínat PVP mod. Svět obsahuje dungeony plné bossů.

Nether -Pekelný svět obsahující pevnosti, pekelné tvory, hořlavý materiál a suroviny jako jsou netherské bradavice, ghastova slza atd.

End – Enderský svět je domovem draků a líhní Endermanů.Není však přístupný hráčům.

Spectra – Tvrdý PVP svět obsahující dungeony, poklady, questy, plno draků a pokračování hl. příběhu.

Napsat komentář