Bossové

Na Epesu existuje hned několik typů monster, od běžných slabých bossů až po ty nejsilnější bosse tzv. World Bosse. Jednotlivá monstra se od sebe liší svou sílou, místem, způsobem objevení a dropy. Navíc většina z nich má svou unikátní texturu a mnozí i své originální zvuky!

  • Bossové
  • World Bossové
  • Solo Bossové
  • Polo World Bossové

BOSSOVÉ

Tito bossové obvykle obývají dungeony nebo questové lokace. Jejich zabitím lze většinou získat pouze epické nebo sběratelské předměty, i ty jsou ale podstatnou částí serverové mechaniky. Ze všech monster obývajících dungeony vždy padají prášky na tzv. solo-bosse, ze kterých jde při dostatečném počtu toto monstrum oživit. Čím „lepší“ dungeon tím je z pravidla lepší šance na získání zajímavějších a silnějších předmětů.

  • Přehled dungeonů lze ve hře zobrazit příkazem /navod dungeony


SOLO BOSSOVÉ

Jsou to bossové, kteří se podobají worldbossům s tím rozdílem, že na tyto bosse můžete chodit sami nebo s jedním kamarádem. Pokud takového bosse vyvoláte, máte 15 minut uzamčený vstup pouze pro Vás (a kamaráda). Pokud jej do 15 minut nestihnete zabít, odemkne se vstup i pro ostatní hráče, kteří mohou vašeho Solo Bosse ukrást. Většinou dropují podobné předměty jako jejich bratři, World Bossové, ale s podstatně menší šancí.

Běžně se vyvolávají za pomocí prachů dropujících v každém dungeonu – vždy padá jiný typ, se kterým můžete jít na různé Solo WB.

Odměnou pro vytrvalého zabijáka těchto silných příšer je legendární solo-boss, kterého lze vyvolat pouze za body, získané z porážení solo-bossu. Za každého solo-bosse získáš dle jeho obtížnosti různý počet bodů (1-3). Jakmile nasbíráš 30 bodů, můžeš příkazem /solo legenda tohoto bosse vyvolat. Tento legendární solo-boss, tzv. Ilusioner100% šanci na dropnutí legendárního předmětu ze všech dungeonů a bossů.

  • Veškeré důležité informace nalezneš ve hře zadáním příkazu /solo


WORLD BOSSOVÉ

Jedná se o nejsilnější typ nepřátel, kteří oproti běžným bossům disponují obrovskou sílou a výdrží. Vyskytují se v dungeonech nebo jejich blízkosti a objevují se jen jednou denně v 19:30 . Dropují extrémně vzácné předměty a mnohdy se  dají porazit pouze ve velkém počtu hráčů. Mimo všech ostatních legendárních i epických dropů jejich zabitím získáš i pečeť World bosse. Ty lze pak směnit u obchodníka v eglamorově dílně, kde za ně lze zakoupit klíč k WB bedně, z které padají pouze legendární předměty!

Každý z World Bossů disponuje speciálními schopnostmi a tak se i liší taktika jeho porážení. Vždy tedy musíte přijít na tu nejlepší pro daného bosse. Stejně jako u dungeonů i vstup k World bossům je mnohdy podmíněn questem a vždy potřebným RPG levelem.

  • Za zabití všech World Bossů získáváte zlaťáky do své frakční pokladnice.
  • Přehled WorldBossů lze zobrazit ve hře příkazem /navod wb


POLO-WORLD BOSSOVÉ

Posledním typem příšer na Epesu jsou tzv. polo World Bossové. Všechny tyto monstra se spawnují v různých časech, tedy je veliká šance že nějakého zastihnete brzy ráno, stejně tak i pozdě v noci. Každé poloWB se liší délkou svého dalšího objevení, od 2h třeba až po 12h. Většinou jsou tyto bossové spjati s určitým dungeonem, není to ale podmínkou. Na serveru najdete i opuštěné příšery jako jsou třeba posvátné stromy.

Tito bossé jsou obávanými zabijáky a jsou podstatně těžší než běžní mobové, ale přesto zůstávají lehčí než World Bossové. Některé z těchto monster mají svůj unikátní drop získatelný pouze z nich např. legendární tutulahova kosa, kuš kapitána Morgana nebo posvátné dřevo potřebné k vytvoření dřevěných zbraní.

  • Přehled Polo-WorldBossů lze zobrazit ve hře příkazem /navod polowb