Kauza černého trhu & Příprava novinek

Dámy a pánové bohužel se nám začalo objevovat čím dál více obchodů na tzv. černém trhu, kdy hráči obchodovali s herními předměty za zakoupení služeb v jiných hrách, platformách, převodech na účty atd. Ač jsme před časem neoficiálně hráčům povolili a přimhouřili oči u obchodování za skin do lolka, tank ve WOT, nebo za originální hru minecraft, tendence hráčů dozrály do stavu, kdy už opět oči mhouřit nemůžeme. Tyto tendence obchodů musíme zastavit. Dorostlo to až do takových rozměrů, že jsme nuceni jednat a potrestat již velké množství obchodů vyšších částek, který nyní E3 proběhly a pro budoucí obchody dát jasný signál, že v budoucnu budeme podobné aktivity ještě přísněji trestat.  Buďte tedy připraveni, že od této chvíle budeme řešit i mnohem menší obchody s herními itemy za reálné peníze, nebo výhody do jiných her atd.

Ač hráč Tuan_v2 v posledním týdnu obchodoval s více hráči v tomto případě obdrží ban hráč Tuan_v2 (nakupující) a phiwings99 (prodávající). V budoucnu však budou tresty přísnější a standardem může být ban obou účastníků obchodu + odebrání všech obchodovaných věcí z herního účtu. Vyvarujte se prosím tedy obchodování tohoto typu. Děkujeme!

Také chceme říci, že server rozhodně není na konci své éry, jak mnozí z hráčů mají strach a hromadně přestávají hrát. Již připravujeme novinky, změny a updatů, které bychom ve velmi blízkém časovém období rádi spouštěli a budeme se v rámci možností serveru opět věnovat, tak jak si zaslouží. Jak jistě víte na po spuštění updatu Horského průsmyku, který nám dal opravdu zabrat, jsme si museli odpočinout a připravit se na další vlnu, kterou pro vás chystáme a že to bude pořádný nášup!

 

Co se připravuje?

 • Halloween/Dušičky 2019 (brzy oznámíme datum spuštění)
 • Velký update Světlý a temný les
 • Velký update, který přinese do hry více možností hrát solo play
 • Opravdu velké množství nových Worldbossů a poloworldbossů s novou herní mechanikou
 • Nový tajný a dlouho očekávaný skill
 • Pokročilé vylepšování určitých předmětů
 • Rebalance určitých EPMMO skillů
 • Legenda světa Epesu 3!
 • Soutěže o hodnotné ceny
 • A mnohem, mnohem více! 

 

 

 

7 Responses to Kauza černého trhu & Příprava novinek

 1. Random týpek z Marsu napsal:

  Připadá mi to mírně nespravedlivé, jelikož jste přimouřili oči, jak jste psali.
  Takže se to trochu rozjelo, ale od té doby jsem nezaznamenal nějaké další upozornění na toto téma. Ale zase nevím, zda hráči byli upozorněni třeba v msg, že už to překračuje hranice. Jestli ne, tak mi to příjde nefér, protože to bylo skoro “povolené” a hráči nemohli vědět, že už se to prostě zase nemůže.

  • Admin napsal:

   Ono úplně, že bychom to vyloženě povolili se nikdy úplně nestalo. Jen jsme nechtěli řešit když, někdo koupil skin do lolka a částky byly “pár korun”. První upozornění přišlo do automatických zpráv přímo ve hře, kde jsme varovali, že AT to může řešit. Také hráč, který obchodoval byl ještě před obchody upozorněn, že při vysokých částkách, případně opakovaných obchodech, může vzbudit pozornost AT a bude se to celé řešit. Bohužel jako vždy, když přimhouříme oči se tyto kroky dobré vůle obrátí proti nám. Současný trend musel být zastaven.

 2. cool0035 napsal:

  Určitě si nemyslím že server je na konci své “éry”. Já jsem přestal hrát už před několika měsícema z jednoho důvodu kvůli kterému hodně hráču také přestalo hrát. Ten důvod je takový že dungeony a questy jsou od něakého lvlu. Chápu že to je RPG a to k tomu patří, ale nikdo nechce strávit celý den expování jen jednoho levelu. já jsem lvl 16 a to už mi dalo dost zabrat. A když jsou některé nejnovější questy od lvlu 30+ tak na to prostě nemám čas a chut. Na E2 sem hrál přes 2-3 roky a nepřestáválo mě to bavit. Potom přišel tento lvl systém a přestávalo mě to bavit. Potom přišel E3 a začal jsem rok hrát. A přestalo mě to bavit kvůli expení. Osobně mám zjištěno že to desítky hráčů mají stejně. A představuju si že až vyjde Spectra tak bude od vyššího lvlu než 30. Bohužel už to není jako drív. Sice vím že to asi nejde nijak změnit když už hráči mají velké lvly, ale chtěl jsem to sem napsat. Rád bych tam hrál a splnil více questů pokud by nebyli od lvlů. -cool0035

  • Darkry napsal:

   Ano, to je přesně ta věc, na kterou jsem narážel ve svých videích a dlouho na ni poukazoval. Pokud se na Epesu nic nezmění, je s ním konec, a to mě mrzí. Na Epesu jsem strávil hodiny času, získal skvělou komunitu, poznal úžasné lidi. Bavilo mě to a vždycky se k němu vracím, ale tak, jak je to teď, to nejde napořád a je to vidět i na mých posledních views. Teď si nechci stěžovat a brečet tu, ale chci to brát jako typ pozorování aktivity na serveru- když server vyšel, tak jsem měl stovky views na video, na některých mám už přes 1000. Poslední dobou ale views těžce klesají a je jich třeba jen 40 za týden, což jasně ukazuje, jaká je pohledávka po Epesu.

   • Admin napsal:

    Plánují se změny. Na views to bude zřejmě vidět i proto, že obsahu na youtube je obecně mnohem více než dřív a obecně server jako takový funguje hlavně na éře veteránů, hráčů, kteří hrají už mnoho let a nových přijde už jen minimum na rozdíl od éry epesu 2, kde nás navštěvovalo hromada nových hráčů denně. Nepracujeme již delší dobu na žádné propagaci, nemáme vlastní upoutávku a veškerý čas jsme vložili čistě do obsahu a to hlavně pro naše nejvěrnější hráče. Možná v tom také hraje role, že dnešní mladší generace už se nechce nikde zorientovávat a makat na svých herních charakterech jako dřív, kdy obtížné úkoly, skákačky atd. byly skutečnou výzvou a to co bylo dřív, už dnes téměř neprojde. Málokdo dnes chce něco složitého a obecně si většina nových hráčů raději všichni zahrají minihry, kde nemusí plnit úkoly a v podstatě za pár minut se mohou vyrovnat každému na serveru v rychlém zápase, kdy nezáleží na té cestě sebepráce, grindění a dropování. Náš server je pro tu mladou generaci obtížnější, než cokoliv co hráli. Budeme pracovat na tom, aby se server dostal do povědomí a jistými kroky plánujeme přidat nový obsah, který jisté věci určitým způsobem rebalancuje a zatraktivní levelování i na malých levelech. Rozhodně je se na co těšit a věřím, že kroky, které plánujeme razantním způsobem změní hratelnost k lepšímu :).

  • Admin napsal:

   To, že se server stal v expení vyšších levelů trochu hardcore už tušíme delší dobu. Také delší dobu již plánujeme jisté úpravy a eventy typu double EXP, které podpoří více solo hraní a i běžní hráči se dokážou propracovat k novému obsahu, aby mohly s určitým úsilím konkurovat silným partám, která na serveru jsou. Každopádně RPG levely pořád považujeme za něco, co k RPG serveru neodmyslitelně patří a bez nich by to nebylo vůbec ono. Takže spíše vidíme řešení v jistém balancu, né změně levelovacího systému a podpory solo hry. 🙂 Brzy se můžete těšit na jisté kroky k upravení některých věcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *