Restart světů & vyjádření k aktivitě & novinky

Dnešním dnem jsme pro vás restartovali oba těžební světy, ve kterých můžete najít spoustu mazlíčkovských mincí.

Pauza členů AT:

Dámy a pánové v současné době nám oznámil pauzu tvůrce TheDarkLord173, který v posledních měsících dbal na opravy/úpravy a který odvedl velký kus práce. Bohužel nás velmi mrzí, že mezi hráči a DarkLordem vzniklo velké napětí a hráči se snažili DarkLorda vyprovokovat a dostat ho pryč, přestože se snažil pro hráče dělat maximum a řešit problémy téměř okamžitě. DarkLord si to zase nechtěl nechat líbit a tak vznikl začarovaný kruh, kdy se podle hráčů Darklord nechoval správně atd.. Bohužel není snadné tvořit, opravovat a pracovat pro hráče, protože ikdyž odvádí tvůrce dobrou práci dostane z 85 % zpětnou vazbu hate… což je velká škoda a je to velmi náročné. Hráči, kteří jsou spokojení nechválí, ale když se jim něco nelíbí, víme to téměř okamžitě :D. Věříme a doufáme, že po menší DarkLordově pauze nastane mezi hráči a DarkLordem smír, protože všichni chceme stejnou věc a to posunout server zase dál, udělat ho zábavnějším, ale boj mezi hráči a AT – vede k jedinému, že prohrají všichni a tvůrce to naprosto odradí. Spoustu hráčů argumentuje, že ti lidé to dělají protože je to baví a že na to musí být připravení… ano, ti kteří se v tom pohybují mnoho let, už jsou zvyklejší, ale i pro ně je to stále velmi těžké, když za jejich zásluhy vidí od hráčů naprosto nekompromisní hate, bez nápadů a kontruktivních návrhů co konkrétně udělat jinak. Přejeme tedy, aby si DarkLord odpočinul a doufáme, že se k nám zase navrátí.

Z technických důvodů, také není aktivní další člen AT rcrossCZ, věříme a doufáme, že se k nám brzy opět bude moci připojit.

Proč na serveru hraje tak málo lidí?

Všichni z vás nejspíše zaznamenali, že na serveru ubylo hráčů a vše vypadá, že upadá a končí. Jde o stav, který je zapříčiněn mnoha faktory, ale rozhodně se nejedná o konec, nýbrž období kdy většina AT nabírá síly a připravuje mnoho novinek. Věřím, že stav kdy hraje méně hráčů je čas od času potřeba a poskytuje jak hráčům a AT jistou formu odpočinku… protože tvorba serveru je nekonečný maraton… hráči si od serveru odpočinou, AT může chvíli zvolnit a připravovat si v klidu nové updaty aniž se objevuje příliš kauz k řešení. Ač to může vypadat zoufale, v minulosti náš server podobných období zažil mnoho a čas od času je odpočinek potřeba. Každopádně brzy se již můžete těšit na hromadu úprav, updatů a novinek, kdy server opět začne žít. Čekají vás brzy letní slevové akce a plánujeme rozjet propagaci na soc. sítích a zkusíme přivést na náš server nové hráče, které budeme rádi, když se nepokusíte naprosto zdrtit, ale spíše jim pomůžete se zorientovat a připravíme si tak všichni novou generaci Epesních hráčů, se kterou budete moci zažít v budoucnu spoustu zábavy  – ikdyž možná soutěživé zábavy :).

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu k věcem, které nám píšete, které by mohly vylepšit hratelnost, moc si toho vážíme a těšíme se na vás!

 

 Novinky:

 • Restart těžebních světů:
  • Mining
  • Nether
 • Opraveno zobrazování skinů pro sponzor hráče
 • Upravena obtížnost orčího dungeonu
 • Přidán teleport vládce světa k nejnovějšímu WB
 • Quest “Raubirska hrozba” posunut blíž k dungeonu

9 Responses to Restart světů & vyjádření k aktivitě & novinky

 1. qwertzu napsal:

  Ano, je potřeba, aby si AT dal pauzu od vytváření nového kontentu, ale vědět, že zase další update bude za rok a ten, který bude stát za řeč, tak minimálně za dva roky, takže toto je pak demotivující. Kvůli tomuto mě ani neláká dál hrát na Epesu. Ano, pokud bude nový update, tak se na něho půjdu podívat, ale abych hrál na serveru opět aktivně, tak to bohužel už nehrozí. Myslím si, že nejsem jediný kdo to takto má. Věci, které mě tu štvou, tak je jich více, ale toto je opravdu ta hlavní.

  • Admin napsal:

   Chápu, že čekání na velké updaty je dlouhé, bohužel není úplně jednoduché dělat při volnočasových projektech jako je náš server dělat intenzivních X velkých updatů ročně, proto trochu změníme model, jakým vydáváme updaty. Spíše můžete očekávat spoustu malých průběžných a zajímavých updatů, než nějaký jeden velký obrovský… protože velké updaty stojí ,jak říkáš obrovské množství času a hráči je mají projeté za 2 týdny a už se začnou nudit. Raději se zaměříme na postupné a pravidelné přidávání hodně zajímavého obsahu, než tvorbu něčeho obrovského, co pak hráče baví 14 dnů od vydání a pak už mají “splněno” a nudí se. Věřím, že i tebe by mohlo více bavit, vidět pravidelně přidávání a rebalance obsahu, než čekat X měsíců beze změn.

 2. Pravda napsal:

  Nejdůležitějším prvkem, co se týče serverů, je komunita. Ta je na Epesu
  bohužel nefunkční.

 3. Slendich napsal:

  Určite by ste sa mali zamerať čo najviac na propagáciu servera. Hrával som u vás hádam 7 rokov naspäť a odvtedy som o vašom servery vôbec nepočul (aj keď som začínal, tak to bola uplna náhoda, že som ho našiel) i keď bol server spracovaný veľmi dobre.
  Neviem ako server vypadá dnes, ale tak ako server fungoval pred 7-rokmi (rozne questy, secrets …) bol podľa mňa spracovaný lepšie a zabavnejšou formou ako to má napríklad dnešný gigant hypixel čo sa týka ich skyblocku.

  Som si na váš server náhodne po 7-mich rokoch spomenul a chcel sa pozrieť či stále bežíte 🙂

  • Admin napsal:

   Těší mě, že na nás stále pamatuješ. Pořád běžíme a stále bojujeme :). Náš server se za těch 7 let poměrně hodně změnil. Určitě se budme snažit trochu upravit koncept, který jsme v současné době měli, kdy jsme vydali jeden velký update za velmi dlouhou dobu. Bohužel nebylo by dobré blížit se k Hypixelu co se týká nápadů. Ono Hypixel jsou opravdu největší, nejznámější a mohou si dovolit spoustu členů AT jako regulérní zaměstnance a pak samozřejmě kombinace kapitálu a obrovské možnosti jejich sítě serverů umožní připravovat obsah, jako nikdo jiný nepřipraví. Napodobovat Hypixel však nemá moc smysl… 😀 protože proč by někdo hrál na kopii, když může jít hrát právě na ten Hypixel.

 4. FreddyCZ napsal:

  Mě třeba nejvíce na serveru vadí to, že většina dobrých questů a spoustu zábavy je od příliž vysokých levelů a než to člověk nafarmí tak to dá opravdu spoustu času a taky peněz. Když se snažím farmit například na poloWB, tak to moc nejde, protože většinou hráčů si je hned poloWB vezme pro sebe (a to jsou hráči i s mnohem vyšším levelem, který to vůbec nepotřebují 😀 ). Epes mam jinak rád, spoustu questů, zábavy a zajímavý místa…, ale bohužel to farmení toho levelu je to, co mě na serveru asi nejvíce vadí a dost ovlivňuje v hraní. Spousta hráčů s vysokými levely si zaberou většina WB, poloWB atd. a hráči s menšími levely nezbývá nic jiného než bohužel farmit spoustu hodin v nějakém dungeonu. Navrhoval bych i nějaké ty menší updaty pro nižší levely, protože většina updatu je pro vysoký levely, třeba by to přilákalo i nový hráče a trochu větší aktivitu, každopádně respektuji, že každej má názor jinej.

  • Admin napsal:

   To je dobrý postřeh, skutečně i my to evidujeme jako problém! Jaký je tvůj současný level? Je to jedna z věcí které se teď budeme věnovat, obsah je pro vysoké levely a ty menší mají velmi dlouho se k nim dostat a nové updaty jsou pro ně i tak vzdálené. Naprosto chápu, že když chce být hráč mocný a zjistí že mu to zabere rok hraní s velkou dávkou štěstí, nebude nadšen… Děkujeme za komentář.

   • FreddyCZ napsal:

    Momentálně mam lvl 30 a bylo to pro mě dost těžký než jsem se k němu dostal. Smutný je to, že hráči, kteří čím vyšší levely mají, tím musejí mít skoro vše, i když to je hráč, který má opravdu skoro vše, tak musí pořad vydělávat ty miliony a kupovat OMEZENÝ věci, aby náhodou někdo toho neměl víc než on ( neříkám, že to jsou všichni, ale 90% jich je). Bohužel když jednou za čas vyjde mega update, tak to je opět hlavně pro hráče s vysokýma levelama. Možná to vypadá, že jenom kritizuji, beru to pouze ze strany obyčejného hráče. Bohužel pro menší levely tu moc novinek nejsou. Epes je výbornej RPG server, Epes znám hodně dlouho a je pravda, že aktivita se zmenšuje. Pro menší levely tu moc kromě pár questu a dungeonů není. Myslím, že kdyby viděli i ty menší levely a začátečníci, že je o ně taky zájem, tak by mohla být větší aktivita než doposud. Nerad bych, aby to A-team bralo jako kritiku, ale jako pomoc menším levelům a začátečníkům.

 5. Na starom sa hralo lepšie napsal:

  Bez levelov to bolo fajn 🤟

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *